reklama

Karol Spieglanin z FRAG-u propozycją Jarosława Wałęsy na wiceprezydenta Gdańska

MJANZaktualizowano 
Karol Spieglanin, FRAG
Karol Spieglanin, FRAG Piotr Hukało
Karol Spieglanin na wiceprezydenta Gdańska ds. zagospodarowania przestrzennego – to propozycja Jarosława Wałęsy, kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Gdańska.

- Już wiele miesięcy temu starałem się najpierw rozmawiać, później zaprosić do współpracy Forum Rozwoju Aglomeracji Gdańskiej, ponieważ chciałem jeszcze bardziej poszerzyć swoją wiedzę i lepiej zrozumieć to, co należy zrobić w nadchodzącej kadencji. Po tych bardzo konstruktywnych rozmowach, które zaowocowały przygotowaniem konkretnego programu, poprosiłem prezesa, Karola Spieglanina, żeby podjął się tej ważnej misji, żeby po wygranych wyborach został wiceprezydentem ds. zagospodarowania przestrzennego – mówił podczas czwartkowej konferencji prasowej (6.09) Jarosław Wałęsa.

- Jako organizacja społeczna działamy wspólnie z mieszkańcami przez 10 lat. W ciągu tych 10 lat zorganizowaliśmy liczne projekty, spotkania, debaty, seminaria, konferencje, współpracując z różnymi środowiskami eksperckimi i innymi ruchami miejskimi, stowarzyszeniami i fundacjami z całej Polski. Dzięki temu coraz lepiej poznawaliśmy nasze miasto, coraz lepiej poznawaliśmy mieszkańców i ich potrzeby. Nie ukrywamy tego, że w naszym mieście dzieje się bardzo wiele pozytywnych rzeczy. Cieszy nas dynamiczny rozwój Gdańska. Problem polega jednak na tym, że bardzo często projekty inwestycyjne nie poprawiają komfortu życia. Bardzo często nowe inwestycje nie są dopasowane do swojego otoczenia, bardzo często ich powstanie wiąże się z kontrowersjami – mówił sam Spieglanin.

Przedstawił też swoje główne punkty programowe dotyczące wizji Gdańska.
- Sam proces budowania miasta i polityki urbanistycznej widzimy jako kompleksowy, w którym mamy do czynienia na różnych płaszczyznach - powiedział.

Proces ten podzielił na płaszczyznę społeczną („mieszkańcy mają prawo do współtworzenia miasta”), przestrzenną („dziś inwestycje nie zawsze są dostosowane do swojego otoczenia”), historyczną („zbyt lekką ręką pozwalamy na burzenie wartościowej, czasem zabytkowej tkanki”) i płaszczyzną dotyczącą przyrody („parki, parki kieszonkowe, skwery, to rzeczy, które powinny być w naszym mieście na każdym kroku, w każdej dostępnej wolnej przestrzeni”).

Przegląd najważniejszych wydarzeń ostatnich dni:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 3

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

F
Fan

Nie wie co się dzieje na jego podwórku i na swojego zastępcę wybiera gościa od zarabiania na hejcie . Pan Karol - pod przykrywką fundacji krytykuje wszystkie inwestycje w Gdańsku, a na codzień jest właścicielem portalu zwyrole który szerzy w sieci wulgarne, obraźliwe, obsceniczne, nieprzyzwoite, sprośne, obleśne , niemoralne, nieetyczne, chamskie teksty.

K
Krol KiK

Na zamku w Malborku szukano pracownika do obslugi szaletu. Wymagania: ukonczone studia wyzsze i znajomosc co najmniej trzech jezykow obcych. Wymagania na prezydenta miasta Gdanska: ukonczona podstawowka, pochodzenie konfidenckie i
piec kilo srub z tytanu.

j
jak szaleć to szaleć

słynną siostrzyczkę weźmie na dyrektora domu kultury, a bratanków na działaczy.

Dodaj ogłoszenie