Karatecy kolekcjonują medale

Patryk Kurkowski
Gdańscy zawodnicy nie mieli sobie równych
Gdańscy zawodnicy nie mieli sobie równych Przemek Świderski
Gdański Klub Karate DO wygrał zawody w ramach Pomorskiej Otwartej Ligi Karate, zdobywając łącznie aż 40 medali! Drugie miejsce zajął zespół Shotokan Lębork, a trzecie KS Gokken.

Gdańszczanie całkowicie zdominowali rywalizację. W kategorii mistrzowskiej open złoto i srebro przypadło odpowiednio Janu Wojdakowskiemu i Kacprowi Kwietniowi. Ten pierwszy zresztą uzbierał najwięcej krążków w całych zawodach wśród chłopców - jego dorobek to trzy złote i srebrny. Ex aequo na trzecim miejscu w kat. open sklasyfikowano Rafała Milewczyka i Kacpra Grejcia (obaj Shotokan Lębork).

U dziewcząt właściwie poza zasięgiem reszty stawki była Wiktoria Myszakowska (GKK), która zgromadziła aż pięć medali - dwa złote, srebrny oraz dwa brązowe.

W klasyfikacji drużynowej GKK DO nie miał sobie równych. Jego dorobek to 15 zwycięstw, 9 drugich miejsc oraz 16 trzecich. Drugi Shotokan Lębork wywalczył 13 medali (6 złotych), a trzeci KS Gokken 40 (3 złote).

W rywalizacji wzięły też udział Tczewski Klub Karate DO, Bushido Bydgoszcz, Sakura Rumia, Shotokan Wejherowo oraz MDK Sopot.