Oficjalnie wmurowany został kamień węgielny pod kolejny budynek kompleksu produkcyjnego Flex w Tczewie. Choć budowa trwa już od jakiegoś czasu, to symboliczna inauguracja inwestycji odbyła się na początku lutego.

Powierzchnia hali przekroczy 11 tysięcy metrów kwadratowych, z czego 9 tys. przeznaczone będzie na cele produkcyjne, reszta na cele magazynowe oraz socjalno-biurowe. Hala ma być gotowa w drugiej połowie tego roku. Firma może po jej oddaniu zwiększyć zatrudnienie o kilkuset pracowników.

- Nowy budynek pokazuje dynamiczny rozwój naszej firmy. Gdy w 2000 roku rozpoczynaliśmy działalność w Tczewie, pracowaliśmy w jednej hali i zatrudnialiśmy 500 pracowników.

Teraz stan zatrudnienia jest ośmiokrotnie większy i jesteśmy jednym z największych pracodawców w regionie, a od wielu lat największym w Tczewie. Cieszy mnie, że coraz więcej możemy zaoferować naszym klientom, pracownikom, parterom biznesowym, a także miastu i całemu regionowi - mówi Andrzej Połojko, dyrektor generalny Flex w Tczewie.

Flex
to największy inwestor zagraniczny i jednocześnie drugi największy pracodawca na Pomorzu. Obecnie w samej fabryce w Tczewie pracuje 4000 osób. Do tego doliczyć należy setki pracowników zatrudnionych w firmach będących lokalnymi poddostawcami zakładu Flex. Firma produkuje zaawansowane urządzenia elektroniczne dla wielu sektorów przemysłowych. Klientami firmy są zarówno światowe korporacje, jak i firmy średnie oraz dopiero rozpoczynające działalność. Zdecydowanie dominuje branża telekomunikacyjna, ale nie tylko. Od 2015 roku w tczewskich zakładach produkowane są drukarki 3D.

Dwa lata temu Flex otworzył swoje centrum logistyczne o pojemności 10 tys. miejsc paletowych. Dwa pozostałe budynki przeznaczone są na hale produkcyjne.

- Kolejna rozbudowa zakładu Flex pokazuje, jak firma czuje się na Pomorzu. A jest to dla nas inwestor niezwykle ważny, nie tylko ze względu na światowy brand i wielkość zatrudnienia, ale przede wszystkim ze względu na wpływ, który wywiera na lokalną gospodarkę, szkolnictwo zawodowe czy też działania CSR-owe firmy w regionie - komentuje Anna Rajzer, project manager w Invest in Pomerania.

Czytaj również: Flex z Tczewa ma drugą statuetkę Gryfa Medialnego