Polecamy
  Co robić w weekend?

  Propozycje imprez weekendowych w Trójmieście i na Pomorzu

  Rozwiń
  "Kamerdyner" Filipa Bajona filmem otwarcia na 43. Festiwalu...

  "Kamerdyner" Filipa Bajona filmem otwarcia na 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Zobacz zwiastun filmu "Kamerdyner"

  as

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  "Kamerdyner" na otwarcie festiwalu filmowego w Gdyni
  1/7

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©materiały prasowe

  „Kamerdyner” otworzy 43. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Oficjalny zwiastun nowego filmu Filipa Bajona pojawił się w czwartek 9 sierpnia w sieci. Zobaczcie!

  "Kamerdyner" na festiwalu filmowym w Gdyni  Uroczysty pokaz „Kamerdynera” odbędzie się 17 września o godz. 19 w Teatrze Muzycznym. Nowy film Filipa Bajona jest jednym z 16 tytułów, które będą walczyć w Konkursie Głównym o Złote Lwy. Na ekranie imponująca obsada: Janusz Gajos, Sebastian Fabijański, Marianna Zydek, Adam Woronowicz, Anna Radwan, Borys Szyc, Łukasz Simlat, Daniel Olbrychski, Kamilla Baar-Kochańska, Marcel Sabat, Diana Zamojska oraz Sławomir Orzechowski. Film trafi do kin 21 września.  – Poprzez bohaterów i ich splątane losy film rozwija wątki kaszubskie, przybliża tragiczne losy tej grupy narodowościowej, nieobecnej w historii i filmie polskim. Film przeprowadza nas przez pierwszą połowę XX wieku, nie pomijając najbardziej dramatycznych wydarzeń w historii Kaszub, takich jak ludobójstwo w lasach piaśnickich na początku II wojny światowej. W „Kamerdynerze” zaplata się epicko wątek miłosny i narodowościowy, aż do nieuchronnego końca, który wyznacza rok 1945 i wejście Armii Czerwonej na tereny Kaszub – mówi reżyser Filip Bajon.

  Zobacz galerię

  Producent Mirosław Piepka dodaje: – Fikcji w filmie „Kamerdyner” jest niewiele. To głównie udokumentowana prawda historyczna. Gdy polityka i tryby historii wkraczają w życie narodów, które dotąd żyły obok siebie, zostaje ruina. Przyjaciele stają się wrogami.

  "Kamerdyner" oficjalny zwiastun  W sieci pojawił się oficjalny zwiastun "Kamerdynera". Czy film okaże się hitem i zgarnie główną nagrodę na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni?

  Zobacz: Kamerdyner - na planie filmowym w Gdańsku


  POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  oby to był drugi "Magnat"

  wejherowiak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Należy się to Kaszubom jak Śląskowi! A może na tej fali ktoś nakręciłby inną superprodukcję: "Życie i przygody Remusa" wg napisanej po kaszubsku magiczno-patriotycznej powieści Aleksandra...rozwiń całość

  Należy się to Kaszubom jak Śląskowi! A może na tej fali ktoś nakręciłby inną superprodukcję: "Życie i przygody Remusa" wg napisanej po kaszubsku magiczno-patriotycznej powieści Aleksandra Majkowskiego... zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Polecamy

  "Pomaganie przez gotowanie". Nasza akcja charytatywna!

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Dziennika Bałtyckiego

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Dziennika Bałtyckiego

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!