Kaczy Winkel za Puckiem zamknięty dla turystów i zasłonięty...

  Kaczy Winkel za Puckiem zamknięty dla turystów i zasłonięty barierkami. Skąd zakaz wstępu na atrakcję nad Zatoką Pucką? | ZDJĘCIA, WIDEO

  P. Niemkiewicz, K. Hoffmann

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Wakacyjny remont parkingu na Kaczym Winklu - gmina Puck; Na taki krajobraz trafiają turyści, którzy przyjeżdżają odpoczywać w powiecie puckim: pierwszy
  1/24
  przejdź do galerii

  Wakacyjny remont parkingu na Kaczym Winklu - gmina Puck; Na taki krajobraz trafiają turyści, którzy przyjeżdżają odpoczywać w powiecie puckim: pierwszy widok „nad morzem”? Zakazy ©Krzysiek Hoffmann

  Nie tak bardzo turystyczna gmina Puck? Kaczy Winkel ma być jak nowy - blisko 900 tysięcy złotych za to, by popularny przystanek w pobliżu Zatoki Puckiej stał się „europejski”. Mieszkańcy dopytują: dlaczego w sezonie?!
  Wakacyjny remont parkingu na Kaczym Winklu - gmina Puck:

  wideo: Echo Ziemi Puckiej

  Podróż nad morze turystom z Polski kojarzy się z dwoma budzącymi skrajne emocje obrazkami: z korkami na drodze wojewódzkiej 216 do Władysławowa i dalej Helu oraz pięknymi widokami za oknem samochodu, gdy tylko minie się Puck.
  O ile pierwszy przykład budzi tylko negatywne opinie, o tyle druga wizja zawsze kojąco wpływa na wyobraźnię i niejednokrotnie potrafi zrekompensować kilkugodzinną jazdę zderzak w zderzak w kierunku Bałtyku.

  Pauza na popularnym Kaczym Winklu nie dla wszystkich była komfortem. Narzekali głównie kierowcy, którzy po wjeździe na plac rwali włosy z głowy przejeżdżając po podziurawionym parkingu.
  Teraz ma się to zmienić.
  - Miejsce nabierze normalnego, standardowego wyglądu, parkingu europejskiego - mówi Tadeusz Puszkarczuk, wójt gminy Puck.

  ZOBACZ TEŻ: Foto powiat pucki: zima 2018 pokazuje pazur. Zatoka Pucka przy brzegu skuta lodem. A na Kaczym Winklu tłok | ZDJĘCIA  Wszystko brzmi pięknie. Zupełnie nowa nawierzchnia, nowoczesne ażurowe umocnienia zgodne z wymogami programu Natura 2000, nowe miejsca do odpoczynku i wreszcie upragnione ubikacje, których tak bardzo tam brakowało.
  Jednak termin wykonania prac budzi wielkie wątpliwości.

  Remont rozpoczął się niemal równo z zakończeniem roku szkolnego. Według podpisanej umowy finał jego datowany jest na 31 sierpnia. Mieszkańcy wskazują, że Kaczy Winkel od zawsze był turystyczną wizytówką gminy Puck i reszty regionu. Zamykanie go w wakacje to prawdziwy strzał w kolano.

  Wszystko wiąże się z ogromnym unijnym projektem „Pomorskie Trasy Rowerowe o zasięgu międzynarodowym R-10”, którego liderem w naszym powiecie jest właśnie gmina Puck. Dzięki niemu za blisko 20 mln zł malownicze ścieżki dla cyklistów zyskają nowego blasku.

  Wójt nie do końca zgadza się z falą krytyki, która regularnie spływa szczególnie od miłośników dwóch kółek.
  - Przecież ten parking w niczym nie koliduje z ciągłością ruchu w kierunku Półwyspu Helskiego - wyjaśnia Tadeusz Puszkarczuk, a terminy tłumaczy procedurami, które niestety trwają. - Choćby te związane z rozstrzygnięciem, zaakceptowaniem przez instytucje wdrażającą, sprawdzenie zamówień, przetargów. To wszystko wiąże się z czasem. My nie możemy z kolei czekać na „po sezonie”, to nie przyspieszy sprawy.

  W Urzędzie Gminy Puck zdają sobie sprawę, że remont wypada w wakacje - czas, gdy Kaczy Winkel dosłownie pęka od letników robiących tu sobie zdjęcia "nad morzem", ale...
  - Rzeczywiście, okres realizacji zahacza o wakacje - przyznaje wójt Puszkarczuk. - Wolałbym, żeby tego nie było, ale tak wyszły rozstrzygnięcia i musimy to wykonać, bo wiąże nas też umowa z Pomorskim Urzędem Marszałkowskim, który dofinansowuje to zadanie.  Jest jednak światełko w tunelu. Włodarz gminy Puck w czasie naszej lipcowej wskazał, iż wykonawca obiecał, że szybciej uwinie się z pracą.
  - Liczymy, że całość uda się sfinalizować z końcem lipca. Przynajmniej takie mam deklaracje ze strony wykonawcy - zapewniał Tadeusz Puszkarczuk.

  Koszt całkowity modernizacji Kaczego Winkla to 900 tysięcy złotych. Prawie drugie tyle wyniesie modernizacja odcinka między Swarzewem a Gnieżdżewem.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  STUDIO BAŁTYCKIE

  ROZMOWY WIDEO - nie przegap!

  Studio Bałtyckie #14: Roman Kużel

  Studio Bałtyckie #14: Roman Kużel

  Studio Bałtyckie #13 Tyberiusz Narkowicz

  Studio Bałtyckie #13 Tyberiusz Narkowicz

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Magazyn

  Magazyn "3miasto Kobiet". Lista punktów w Trójmieście

  Weź udział w konferencji poświęconej marketingowi internetowemu!

  Weź udział w konferencji poświęconej marketingowi internetowemu!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!