sportowy24
  Kacper Gomólski, zawodnik Wybrzeża Gdańsk: Muszę zmienić...

  Kacper Gomólski, zawodnik Wybrzeża Gdańsk: Muszę zmienić podejście i myśleć pozytywnie [rozmowa]

  Adam Wielgosiński

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Na zdjęciu: Kacper Gomólski

  Na zdjęciu: Kacper Gomólski ©Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska

  Kacper Gomólski w 2017 roku jeździł w barwach Wybrzeża Gdańsk. Następnie przeniósł się do Falubazu Zielona Góra, lecz po nieudanym sezonie wraca do Gdańska, by odbudować formę.
  Na zdjęciu: Kacper Gomólski

  Na zdjęciu: Kacper Gomólski ©Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska

  Jaki jest Twój plan na powrót do ekstraligowej formy?
  Chcę po prostu jeździć dobrze. Moim celem jest po prostu dobrze się bawić. Żużel ma mi sprawiać frajdę. To jest najlepsze podejście, żeby wyniki były najlepsze. Na tym się skupiam, nie narzucam na siebie jakiejś dodatkowej presji, bo to niepotrzebne. Na każdych zawodach chcę dać z siebie wszystko. Nie ma co za bardzo wybiegać w przyszłość. Trzeba sobie stawiać cele na najbliższe zawody i wyciągać z nich wnioski.

  W zeszłym sezonie jeździłeś w ekstralidze, teraz wybrałeś klub z pierwszej ligi. Zrobiłeś krok w tył, aby zrobić dwa kroki do przodu? Myślisz, że po roku jeżdżenia w Gdańsku wrócisz do ekstraligi?
  Nie, nie myślę tak. Teraz chcę po prostu ustabilizować swoją formę, żeby kolejne sezony były przewidywalne, podobne, a nawet i lepsze. Ekstraliga z mojej głowy wyparowała, ale pewnie z czasem pewnie do niej wróci. Skupiam się na sezonie 2019. To, co było w zeszłym sezonie, wyrzucam z głowy. Teraz pozostaje tylko pozytywne myślenie, budowanie sprzętu oraz odpowiednie przygotowanie mentalne i fizyczne. Jestem podekscytowany przyszłym sezonem. Tylko on się teraz dla mnie liczy.

  W jaki sposób będziesz przygotowywał się mentalnie do zbliżających się rozgrywek?
  Inaczej pracowała głowa, kiedy jeździłem w Gdańsku i robiłem „dwucyfrówki”, a inaczej, kiedy zdobywałem punkt czy dwa albo nie jeździłem w ogóle. Muszę zmienić podejście i myśleć pozytywnie. Mam pomysł, aby wrócić do psychologa, który wcześniej mnie prowadził. Myślę, że to jest dobra idea.

  Z którym z kolegów jeździłoby ci się najlepiej w parze?
  Wszystkich chłopaków znam z dobrej strony i wiem, jak jeżdżą. Tak naprawdę to nieważne, z kim będę jeździł, bo bez problemu się dogadamy. Najdłużej znam się z Adrianem Cyferem i Mikkelem Bechem, więc do tej dwójki chyba mi najbliżej.

  Skład Wybrzeża Gdańsk na rok 2019  Mikkel Bech, Adrian Cyfer, Kacper Gomólski, Joel Kling, Krystian Pieszczek, Jacob Thorssell. Juniorzy: Dominik Majchrzak, Karol Żupiński.

  TRZY WRZUTY. Komentujemy mecze Lechii i Arki. Poznańska klątwa została zdjęta  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  "Pomaganie przez gotowanie". Nasza akcja charytatywna!

  POMORZE - region wolności

  POMORZE - region wolności

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!