Juniorzy: Młodzież Arki lepsza od Gwarka, Lechia przegrała z Zawiszą

G. Mehring
Drużyny Arki i Lechii rozpoczęły rywalizację w mistrzostwach Polski. Gdynianie w młodszej kategorii, a gdańszczanie w starszej.

Pierwszy mecz pierwszej rundy lepiej wypadł w wykonaniu żółto-niebieskich. Arka, w swoim pierwszym meczu mistrzostw Polski juniorów młodszych, wygrała w Gdyni z Gwarkiem Zabrze 1:0 (1:0). Gdynianie grali dobrze, mieli przewagę oraz kolejne sytuacje bramkowe i ich zwycięstwo mogło być bardziej okazałe. Jedynego gola strzelił Adam Bębenek w trzeciej minucie z rzutu karnego. W czwartek rewanż w Zabrzu. Jeśli Arka awansuje do drugiej rundy, to w niej zmierzy się ze zwycięzcą dwumeczu Stal Mielec - Jagiellonia Białystok.

Arka: Szromnik - Haberka, Żołnierewicz, Kostkowski, Kiernozek - Mokwa (68 Krause), Ziętarski, Szwoch, Róg (70 Patok) - Bębenek, Dąbrowski.

W pierwszej rundzie mistrzostw Polski juniorów starszych Lechia grała w Bydgoszczy z Zawiszą i przegrała to spotkanie 0:2 (0:1). Pierwszego gola gospodarze strzelili na początku meczu, a drugiego w ostatniej minucie, kiedy biało-zieloni ruszyli do odrabiania strat. Rewanż w Gdańsku już w najbliższą środę. W przypadku awansu w kolejnej rundzie rywalem biało-zielonych będzie Ruch Chorzów lub Zagłębie Lubin.

Lechia: Ziółkowski - T. Kila, Rosiński, Prusaczyk, Sterczewski - Pruchnik (55 Korzępa), Kostrzewa (85 Trybała), Puczyński, Żmijewski (46 Brzeski) - Tofil, Ł. Wiśniewski.