Juniorzy Bałtyku w półfinale

Janusz Woźniak
Pierwszą przeszkodę w drodze do finałowego turnieju mistrzostw Polski juniorów w piłce nożnej mają za sobą juniorzy młodsi Bałtyku Gdynia. Po zwycięstwie na własnym boisku 2:0, także w rozegranym w niedzielę meczu rewanżowym podopieczni trenera Karola Złonkiewicza pokonali KSZO Ostrowiec 2:0 (1:0).

Gdynianie awansowali do półfinałów. Młodzi piłkarze Bałtyku na boisko w Ostrowcu wyszli bojowo nastawieni. Nie zamierzali bronić dwubramkowej przewagi z Gdyni, tylko strzelić pierwszego gola. Ten plan zrealizowali w 15 minucie, kiedy to Mateusz Frankiewicz po indywidualnej akcji wyprowadził gości na prowadzenie 1:0. Drugi gol, zdobyty po przerwie przez Rafała Ogrodowicza, był już tylko konsekwencją dobrej gry gdynian.

Bałtyk: Domeracki - Święcki, Binkowski (72 Jurczyk), Możejko, Szydłowski - Skiendziel, (69 Cielecki), Hinz (62 Rasmus), Kinas (56 Białk), Czerwionka (52 Ogrodowicz) - Frankowski (78 Nowaczyk), Krysiński (59 Małachowski).

- Zagraliśmy naprawdę dobry mecz. Jesteśmy w półfinale, ale marzymy o finale. Aby się w nim znaleźć, musimy teraz pokonać znacznie groźniejszą Legię Warszawa - mówi trener Karol Złonkiewicz.