Nasza Loteria

Juergen Radschuweit poprowadzi Lechię w meczu z Górnikiem Łęczna

inf. prasowa
Fot. Karolina Misztal
Lechia Gdańsk otrzymała podjętą w trybie nadzwyczajnym decyzję Zespołu Kształcenia i Licencjonowania Trenerów PZPN. Na jej podstawie stosowną licencją trenerską, podczas sobotniego meczu Ekstraklasy z Górnikiem Łęczna, będzie legitymował się Juergen Radschuweit, który poprowadzi zespół razem z Dawidem Banaczkiem.

Dawid Banaczek, legitymujący się licencją UEFA A, otrzymał wcześniej zgodę ZKiLT PZPN na prowadzenie zespołu przez 10 dni, co umożliwiał właściwy przepis, stosowany na wypadek zaprzestania prowadzenia danego zespołu Ekstraklasy lub I Ligi przez pierwszego trenera posiadającego Licencję UEFA PRO. Mówi on o możliwości zastąpienia go przez dotychczasowego asystenta pierwszego trenera lub innego trenera pracującego w klubie, posiadającego ważną licencję UEFA A.

Klub starał się o przedłużenie ważności licencji warunkowej dla Dawida Banaczka. Otrzymane w tej sprawie stanowisko PZPN mówi jednak, że tego rodzaju odstępstwo jest możliwe jedynie w stosunku do asystenta pierwszego trenera, którego nazwisko widnieje w dokumentach licencyjnych. Czyli Juergena Radschuweita w przypadku Lechii Gdańsk.

Juergen Radschuweit otrzymał stosowną licencję warunkową od ZKiLT PZPN. Nie zmienia to faktu, że zespół Biało-Zielonych poprowadzi w sobotę ten sam duet trenerski co w ostatnich meczach przeciwko Śląskowi Wrocław i Wiśle Kraków.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki