Judoczki z Gdańska wystąpiły w Lizbonie

Paweł Kowalski
W kolejnych zawodach kontynentalnych w judo kobiet z cyklu European Open (dawniej Puchar Świata) w Lizbonie w barwach polskiej ekipy wystąpiły trzy gdańszczanki. Tym razem żadnej z nich nie udało się stanąć na podium.

W wadze 63 kg Halima Mohamed-Seghir (S GKS Wybrzeże) w gronie 18 zawodniczek uplasowała się na 5 pozycji. Wygrała trzy walki i dwie przegrała. Z dorobkiem dwóch wygranych pojedynków, ale i dwóch przegranych, Zuzanna Pawlikowska (AZS AWFiS) zajęła w swojej kategorii wagowej 52 kg 7 miejsce. A Katarzyna Furmanek (AZS AWFiS) odpadła w eliminacjach wagi 78 kg. Medal brązowy w stolicy Portugalii wywalczyła Agata Perenc z Polonii Rybnik (57 kg).

W tym samym czasie na kwalifikacyjnym turnieju w Szubinie młodzi pomorscy judocy ubiegali się o prawo występu na tegorocznej XIX olimpiadzie młodzieży w sportach letnich w Łodzi. Kwalifikacje udało się wywalczyć 6 dziewczętom i 22 chłopcom, co oznacza, że nasz region może liczyć na niemałą zdobycz medalową i punktową w tej najważniejszej dorocznej imprezie młodych sportowców.