Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jeśli nie możecie doczekać się dziecka...O problemach z płodnością mówić będą specjaliści z GUMed

Jolanta Gromadzka-Anzelewicz
archwium
W sobotę 10 marca na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym odbędzie się konferencja poświęcona interdyscyplinarnemu leczeniu niepłodności.

Marzycie o dziecku, ale Wam nie wychodzi? Nie wiecie, gdzie szukać pomocy? A może po prostu chcielibyście dowiedzieć się, jakie mogą być przyczyny problemów z zajęciem w ciążę i szczęśliwe donoszenie jej do naturalnego terminu porodu” Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź już w najbliższą sobotę podczas konferencji poświęconej interdyscyplinarnemu leczeniu niepłodności. Odbędzie się ona na terenie Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, a dokładnie w Sali Atheneum Gedanense Novum przy Al. Zwycięstwa 41/42 (róg ul. Skłodowskiej-Curie). Rozpocznie się ona o godz. 9 i potrwa do godz. 17.

Czytaj: Prestiżowa nagroda dla GUMed. Naukowców z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego cytują najczęściej

Organizatorem konferencji jest Katedra i Zakład Fizjologii GUMed, przewodniczącym jej Komitetu Naukowego jest jego szef - dr hab. med. Tomasz Wierzba.
- Tematem konferencji będą zagadnienia z zakresu płodności, leczenia niepłodności i zaburzeń miesiączkowania – tłumaczy dr n. med. Aleksandra Kicińska, specjalista chorób wewnętrznych, konsultant naprotechnologii. - Kontynuując holistyczne spojrzenie na zdrowie prokreacyjne, postanowiliśmy w tym roku zwrócić szczególną uwagę na fakt, że niepłodność i zaburzenia cyklu płciowego mogą być objawem wielu chorób i zaburzeń organizmu. Nie można ich więc rozpatrywać w ramach tylko jednej specjalności, czy dziedziny medycyny. Złożona etiopatogeneza niepłodności i zaburzeń cyklu rozrodczego wynika z fizjologii rytmów biologicznych rządzących płodnością. Jest ona niezwykle podatna na działanie różnych czynników zewnętrznych jak i pochodzących z wewnątrz samego organizmu.

Wpływ rozwoju cywilizacji na nasz organizm w sferze zdrowia prokreacyjnego jest niezaprzeczalny. Coraz częściej występujące zaburzenia odporności, choroby autoimmunologiczne, alergie stanowią niezwykle ważny aspekt medycyny prokreacji. Dlatego zrozumienie wzajemnego oddziaływania układu hormonalnego i immunologicznego oraz ich wpływ na przebieg cyklu płciowego wydaje się kluczowe, aby podejmować dalsze postępowanie diagnostyczno-terapeutyczne.

Niewątpliwie kwintesencję opisywanych zależności możemy odnaleźć w „tajemniczej chorobie”, jaką jest endometrioza. Złożona etiopatogeneza tej niejednorodnej jednostki nozologicznej wymaga współpracy wielu specjalistów medycyny zachowawczej a także inwazyjnej. Endometrioza jest więc doskonałym przykładem, jak wielokierunkowe postępowanie: leczenie zaburzeń hormonalnych, immunologicznych, alergii, zmiany stylu życia i diety, w połączeniu z wysokospecjalistyczną terapią chirurgiczną dają największe szanse na zdrowie naszych pacjentek.

POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak postępować, aby chronić się przed bólami pleców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki