Jerzy Janowicz w finale turnieju w Paryżu! [ZDJĘCIA]

Andrzej Boratyński
Jerzy Janowicz z MKT Łódź zagra w finale turnieju ATP Masters 1000 w Paryżu (pula nagród 2,43 mln euro). Łodzianin w półfinale wygrał z Francuzem Gillesem Simonem 6:4, 7:5. To największy sukces 21-letniego tenisisty.

Janowicz nie dał żadnych szans Simonowi w pierwszy secie. Francuz miał problemy z silną i precyzyjną zagrywką łodzianina. 21-latek kontrolował grę i ostatecznie wygrał 6:4.

W drugim secie to Simon osiągnął przewagę, jednak końcówka należała do Polaka. Przy stanie 5:5 Janowicz przełamał serwis Simona i wyszedł na prowadzenie. Ostatni gem również należał do Polaka, który wygrał drugiego seta 7:5. W całym spotkaniu Janowicz miał aż 12 asów serwisowych.

W niedzielnym finale jego rywalem będzie Hiszpan David Ferrer, który w półfinale pokonał Francuza Michaela Llodrę.

Janowicz jest objawieniem turnieju. W drodze do finału pokonał Andy'ego Murraya, mistrza olimpijskiego z Londynu i tegorocznego zwycięzce US Open. Nie dał też szans zawodnikom czołowej dwudziestki światowego rankingu ATP - Niemcowi Philippowi Kohlschreiberowi, Chorwatowi Marinowi Cilicowi oraz Serbowi Janko Tipsarevicowi. Polak jest obecnie klasyfikowany na 69. miejscu w rankingu ATP.

Damy ci więcej - zarejestruj się!

Materiał oryginalny: Jerzy Janowicz w finale turnieju w Paryżu! [ZDJĘCIA] - Dziennik Łódzki