Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jerzy Gwizdała, były rektor Uniwersytetu Gdańskiego nie jest już doktorem habilitowanym. Uczelnia odebrała mu tytuł. Powód: plagiaty

Monika Jankowska
Monika Jankowska
Jerzy Gwizdała, były rektor UG bez tytułu doktora habilitowanego.  Stwierdzenie Rady Dyscypliny Ekonomia i Finanse UG jest prawomocne. We wrześniu 2020 r. byłego już rektora Uniwersytetu Gdańskiego oskarżono o liczne plagiaty
Jerzy Gwizdała, były rektor UG bez tytułu doktora habilitowanego. Stwierdzenie Rady Dyscypliny Ekonomia i Finanse UG jest prawomocne. We wrześniu 2020 r. byłego już rektora Uniwersytetu Gdańskiego oskarżono o liczne plagiaty Fot. Karolina Misztal
Jerzemu Gwizdale, byłemu rektorowi Uniwersytetu Gdańskiego odebrano stopień doktora habilitowanego. Stwierdzenie Rady Dyscypliny Ekonomia i Finanse UG jest prawomocne. Przypomnijmy, we wrześniu 2020 r. byłego już rektora Uniwersytetu Gdańskiego oskarżono o liczne plagiaty.

Jerzy Gwizdała, były rektor UG bez tytułu doktora habilitowanego. Powód: plagiaty

Uniwersytet Gdański odebrał Jerzemu Gwizdale stopień doktora habilitowanego. Informację potwierdza rzecznik prasowa uczelni Magdalena Nieczuja-Goniszewska.

Rada Dyscypliny Ekonomia i Finanse Uniwersytetu Gdańskiego, zgodnie ze swoimi kompetencjami, rozpatrywała kwestię nieważności uchwały Wydziału Zarządzania nadającej uprzednio stopień doktora habilitowanego. W rozpatrywanym przypadku, rada stwierdziła jednoznacznie, że stopień przypisania w monografii habilitacyjnej dr. hab. Jerzego Gwizdały „Ryzyko kredytowe w działalności banku komercyjnego” fragmentów tekstu i innych elementów (jak tabele) cudzych utworów i ustaleń naukowych jest istotny i świadczy o zaistnieniu ww. przesłanek z art. 195 w zw. z art. 225 Ustawy „w przypadku gdy osoba ubiegająca się o stopień naukowy doktora habilitowanego przypisała sobie autorstwo istotnego fragmentu lub innych elementów cudzego utworu lub ustalenia naukowego, podmiot doktoryzujący stwierdza nieważność decyzji o nadaniu stopnia” – tłumaczy przedstawicielka uczelni.

Oznacza to, że Rada Dyscypliny Ekonomia i Finanse UG stwierdziła nieważność stopnia doktora habilitowanego u Jerzego Gwizdały.

– Stwierdzenie to jest prawomocne, z tym że przysługuje stronie odwołanie do Rady Doskonałości Naukowej – mówi dalej Nieczuja-Goniszewska.

Jerzy Gwizdała na świadczeniu rehabilitacyjnym

Jerzy Gwizdała został zawieszony w pełnieniu obowiązków nauczyciela akademickiego w listopadzie 2020 roku.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyznał mu świadczenie rehabilitacyjne z dniem 12.04.21 do 08.10.21 r. Na razie więc pozostaje pracownikiem Uniwersytetu Gdańskiego przebywającym na świadczeniu rehabilitacyjnym – słyszymy od przedstawicielki UG.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki