Jedziemy płynnie, na suwak

  Jedziemy płynnie, na suwak

  Michał Rudnicki

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  W pięciu punktach miasta stoją już tablice informacyjne, promujące jazdę "na suwak". - Powinno się w zasadzie mówić "na zamek błyskawiczny", bo tak brzmi to po niemiecku - mówi Maciej Lisicki, wiceprezydent Gdańska, powołując się na doświadczenia naszych zachodnich sąsiadów.
  A chodzi o to, by kierowcy ustępowali sobie miejsca i wpuszczali przed siebie pojazdy z pasów zanikających na jezdniach wielopasmowych. W Polsce niestety tak się nie jeździ. Prowadzący pojazdy na pozostałych pasach patrzą na takich kierowców jak na cwaniaków, którzy chcą tylko zaoszczędzić sobie czas.

  Założeniem "jazdy na zamek błyskawiczny" jest poruszanie się wszystkimi możliwymi pasami do miejsca zwężenia, a tam naprzemienna jazda pasem pozostającym.
  Tablice informacyjne stanęły w tych punktach Gdańska, gdzie zdaniem władz miasta problem jest największy.

  Do zaleceń powinni się więc stosować kierowcy zjeżdżający z estakady na wysokości stacji Lotos przy ulicy Elbląskiej, opuszczający Rondo de La Salle w kierunku Wrzeszcza na ul.
  Słowackiego, jadący w kierunku centrum ulicą Jana z Kolna oraz w dwóch miejscach alei Armii Krajowej - przed skrzyżowaniami z ul. Łostowicką oraz Kartuską. Akcję promuje też billboard przed budynkiem Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

  Umieszczone na nim hasło "Rozładujmy korki w mieście" precyzuje jednak Lisicki.
  - Jazda "na suwak" nie przyspieszy ruchu, ale poprawi jego płynność i skróci kolejki aut - mówi wiceprezydent.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo