Jarosław Wałęsa o nieoficjalnych informacjach ws. teczki TW "Bolek": "Kiszczak śmieje się zza grobu"

rw/mk
Jarosław Wałęsa i jego ojciec, Lech Wałęsa nie wierzą w autentyczność dokumentów znalezionych w domu gen. Kiszczaka
Jarosław Wałęsa i jego ojciec, Lech Wałęsa nie wierzą w autentyczność dokumentów znalezionych w domu gen. Kiszczaka Karolina Misztal
- Na podstawie spreparowanych i wymyślonych dokumentów po raz kolejny "zabija się" mojego ojca - tak Jarosław Wałęsa komentuje nieoficjalne informacje Polskiej Agencji Prasowej, dotyczące opinii na temat dokumentów z teczki TW "Bolek", znalezionych w domu gen. Kiszczaka. Według PAP, opinia biegłych z Instytutu Sehna potwierdza współpracę Lecha Wałęsy ze Służbą Bezpieczeństwa.

Oficjalnie opinia biegłych z Instytutu Ekspertyz Sądowych im. Jana Sehna w Krakowie ma zostać przekazana na konferencji prasowej IPN we wtorek, 31 stycznia 2017 r.

Biegli prowadzili badania teczki TW "Bolek" z dziedziny pisma porównawczego. Były prezydent Lech Wałęsa cały czas kwestionuje autentyczność dokumentów przejętych przez IPN od wdowy po gen. Kiszczaku.

- Uważam, że Kiszczak prawdopodobnie śmieje się zza grobu - komentuje te informacje europoseł Jarosław Wałęsa, syn byłego prezydenta. - Ciężka praca Kiszczaka, jak też jego zespołu, dzisiaj przynosi efekty. To, że te dokumenty są oryginalne – potwierdzam, bo oni ciężko pracowali nad tym, żeby je spreparować. Na podstawie spreparowanych i wymyślonych dokumentów po raz kolejny "zabija się" mojego ojca.

**Czytaj więcej na temat

opinii Lecha Wałęsy o teczkach Kiszczaka

**

- Ani na sekundę nie byłem po tamtej stronie, na nikogo nie napisałem donosu. To nie są w ogóle moje papiery – oświadczył tydzień temu na konferencji w IPN Lech Wałęsa, odnosząc się do ujawnionych w 2016 r. dokumentów z teczki TW "Bolka", które znaleziono po śmierci gen. Czesława Kiszczaka w jego domu. - Jestem czysty jak łza - podkreślił były prezydent.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze 55

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

O
Ona
Na potwierdzenie, że dokumenty są prawdziwe, niektórzy (łącznie z IPNem) pytają retorycznie, po co Kiszczak miałby trzymać u siebie w domu fałszywe dokumenty? Podpowiem. A gdzie miał trzymać fałszywe dokumenty? W pracy? Żeby go wsadzili za fałszowanie dokumentów, po zmianie na stanowisku? A były dość dobrze zrobione (przecież miały stanowić dowód przed komitetem noblowskim jako podstawa odrzucenia nominacji Wałęsy i tego nikt nie kwestionuje) i politycznie można było coś jeszcze dzięki nim ugrać. A po za tym jeżeli Wałęsa współpracował z SB to na pewno wiedzieli o tym i Jaruzelski i inni z tej grupy i nikt nawet nie bąknął słówka o tym? Nawet przypadkiem? Nawet brak wypowiedzi z których pośrednio można by wywnioskować, że takie coś miało miejsce? Przez tyle lat?
n
no
strasznie walczyli aż strach się bać, to co powiesz o tych ludziach na ulicach co ginęli, ich po prostu nie było? wiadomo że walczył tylko kk i teraz spija śmietanę !
l
lump
Nieustraszeni solidarni przywódcy, czerwoni i biali imperialiści z dawnymi fabrykantami oraz obszarnikami i arystokratami śmieją się z durnego suwerena od 25 lat kiedy to na ich konta spłynął narodowy majątek a pan robotnik zmienił się w niewolniczego chama tyrającego na pańskie zachcianki oraz dotacyjnego rolnika i wylatującego na bruk, gdy pan ma focha.
k
kto ich wybrał?
Natomiast Polakom wcale nie jest do śmiechu, zostali bezczelnie oszukani co zostało sfinalizowane przy okrągłym stoliku z udziałem wiemy kogo i tego nie możemy zapominać.
M
MATKA BOSKA
WYPNIJ MNIE Z KLAPY!!!!!
J
Jorguś z Michałkowic
i Maciorowicz swoje teczki spolili a na pewno byli TW kej majom kolegow z SB i TW. Przeca wiymy iże Kaczyński stoł tam kaj ZOMO bo we stoczni go niy boło a 13 grudnia roku pamiyntnego społ do 12 u mamy pod pierzynom.
05:58
Kiszczak w/g pana wiary jest w piekle - gdzie i pan panie szanowny niebawem się znajdziesz.
H
Hans bleib do
sterowane z warszawskiego Mordoru przez Jarosałrona
H
Hans bleib do
Tusk to Kaschube wolno-miastowo-gdański
i
ignacy
Ciekawe, czy trolle z PISu plujący jadem, pogróżkami i inwektywami w komentarzach pod artykułem też dostają wytyczne co pisać. Chyba tak, bo jakoś dziwnie podobnie te wpisy, że "PO złodzieje i komuchy", " BUL coś tam" itd.
w
waszcz
A kundel to pies! Chyba, że masz wiadomości, iż Tusk zmienił nazwisko.
A
Akacja
Nie mam powodów, aby nie wierzyć Lechowi Wałęsie, to człowiek, który walczył o wolną Polskę.
w
waszcz
Jak się werbowało agentów w tamtych latach przedstawia film Kidawy-Błońskiego "Różyczka" /kino-tv.pl/movie/show/roacutezyczka-2010-pl/10953/. Dodatkowo świetna obsada Seweryn, Boczarska, Więckiewicz. Może niektórzy otworzą oczy i zastanowią się nad niejednoznacznością podejmowanych decyzji.
I
Ignacy
Lech Kaczyński zdradził Polskę siedząc z Kiszczakiem i Wałęsa w Magdalence. Za zdradę spotkała go kara w 2010 roku ! Arogancja i kompletny brak wyobraźni strategicznej.
K
Kaszub
Tusk to Kundel
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki
Dodaj ogłoszenie