Od 45 lat Jarmark Wdzydzki organizowany w Muzeum - Kaszubskim Parku Etnograficznym przyciąga mieszkańców Kaszub, a także turystów, którzy chcą poznać region.

Jest to największa na Pomorzu, letnia imprezą folklorystyczną, organizowana na terenie najstarszego na ziemiach polskich muzeum na wolnym powietrzu. Wyjątkowy charakter jarmarku zapewniają twórcy ludowi, rękodzielnicy, rzemieślnicy i artyści z różnych regionów Polski, a nawet Europy, prezentujący na tle muzealnych ekspozycji swoje umiejętności i wyroby. Można zatem było zobaczyć tu m.in. kowala przy pracy czy stolarza.

Zobacz galerię
Jak na prawdziwy jarmark przystało, tak i we Wdzydzach, pojawiła się okazja, aby smacznie zjeść, wymienić garderobę, udekorować dom, a przede wszystkim spędzić kilka godzin w otoczeniu historii Kaszub.

W atmosferze wakacyjnej zabawy specjaliści zadbali także o zdrowie odwiedzających. W ramach akcji Pomorskie Dla Zdrowia lekarze i pielęgniarki ze Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie prowadzili m.in. konsultacje onkologiczne, pulmonologiczne, wykonywali badania USG, a także uczyli jak zadbać o własne zdrowie.

TUTAJ więcej zdjęć z Jarmarku Wdzydzkiego.

ZOBACZ TAKŻE:

POLECAMY NA STREFIE AGRO: