Jarmark św. Dominika w Gdańsku. W przyszłości na Ołowiance i Wyspie Spichrzów

Kazimierz NetkaZaktualizowano 
30 lipca zacznie się Jarmark Św. Dominika w Gdańsku. Jego organizatorami przez kolejnych 15 lat będą Międzynarodowe Targi Gdańskie. Bogactwo wydarzeń dla zdrowia, ducha, ciała – to charakter tegorocznego Jarmarku św. Dominiak w Gdańsku. Czeka nas ponad 20 dni wspaniałej rozrywki, zabaw, atrakcji kulturalnych, sportowych i handlowych.

756 Jarmark Świętego Dominika otworzy kolejną epokę w historii tego wydarzenia i jego organizatorów. Przez kolejne 15 lat tę jedną z najstarszych i najbardziej znanych imprez kulturalno – handlowych w Europie będą nadal prowadzić Międzynarodowe Targi Gdańskie (MTG).

- Władze miasta zadecydowały, by MTG powierzyć prowadzenie Jarmarku przez kolejne 15 lat – poinformował Andrzej Bojanowski, zastępca prezydenta Gdańska podczas konferencji prasowej dotyczącej przebiegu jarmarku w bieżącym roku. - W przyszłości planowane jest poszerzenie zasięgu terytorialnego Jarmarku Dominikańskiego. W następnych latach wydarzenia jarmarkowe mają się odbywać także na Wyspie Ołowianka, na Wyspie Spichrzów oraz na ul. Szafarnia – powiedział wiceprezydent Andrzej Bojanowski.

Na bieżący rok przygotowano dwie ważne nowości. Pierwsza to obecność szpitali, w ramach programu „Pomorskie dla Zdrowia” - mówił Andrzej Kasprzak – prezes zarządu Międzynarodowych Targów Gdańskich. - Pierwszego tygodnia jarmarku zagości w Gdańsku województwo kujawsko – pomorskie. Następny tydzień będzie poświęcony miastu Brema i ma służyć zacieśnieniu kontaktów partnerskich Gdańska z Bremą.

- Codziennie inny szpital będzie obecny na jarmarku i bezpłatnie przeprowadzał badania – mówił Krzysztof Trawicki - wicemarszałek województwa pomorskiego. Będą to szpitale podległe Urzędowi Marszałkowskiemu, nie tylko z Trójmiasta. Powiedział też, że niewykluczone, iż za rok pojawi się na Jarmarku także lekarz weterynarii, który będzie udzielał porad właścicielom zwierząt domowych. Istotną nowością jest zacieśnienie partnerstwa Gdańska z Bremą.

- Zobaczymy muzykantów z Bremy - mówiła Joanna Czauderna-Szreter - dyrektor ds. programowych Jarmarku Św. Dominika. W dniach 11 – 15 sierpnia potrwają Dni Bremy w Gdańsku i obchody 40-lecia partnerstwa między Gdańskiem i Bremą. Jarmark Świętego Dominika to wielkie wydarzenie kulturalne. Odbędzie się ponad 30 koncertów. Przygotowanych zostanie około 1000 stoisk. Swe oferty przedstawią wystawcy z 12 krajów.

Jarmark św. Dominika 2016. Program


Zobacz też szczegółowy program: Jarmark św. Dominika 2016 w Gdańsku rozpocznie koncert na największym bębnie świata [PROGRAM]

Ceremonia otwarcia Jarmarku św. Dominika 2016 odbędzie się 30 lipca (sobota) br. o godz. 12.00 na Długim Targu przy Zielonej Bramie – przypomina Elwira Liegman z Międzynarodowych Targów Gdańskich SA. 31 lipca – w niedzielę - uroczysta msza św. - na rozpoczęcie jarmarku św. Dominika - w Bazylice św. Mikołaja o godz. 13.00.

4 sierpnia - czwartek - unikaty z Kociewia - Targ Węglowy, w godz. 15.00-21.00. Prezentacja walorów turystyczno - kulturowych Kociewia: stoiska z regionalnymi przysmakami, rękodzieło artystyczne, kociewskie przyśpiewki, konkursy, gry, zabawy i warsztaty plastyczne.

6 sierpnia - sobota - Zbiórka krwi „Motoserce” - Targ Węglowy w godz. 10.00-15.00. „Motoserce” dedykowane jest w szczególności dzieciom.

6 sierpnia – 23. Międzynarodowy Bieg Św. Dominika.

Ceremonia zakończenia Jarmarku: 21 sierpnia w niedzielę, na scenie przy Długim Targu, o godz. 16.00

Mistrz Ceremonii opowie zebranym, co widział i słyszał przez 23 dni Jarmarku. Aż nadejdzie uroczysta chwila wręczenia Nagrody Grand Prix Jarmarku św. Dominika 2016. Kiedy klucz do bram miasta powróci do rąk prawowitych włodarzy, Prezydent Miasta Gdańska wypowie tradycyjną formułę: Jarmark Św. Dominika Anno Domini 2016 uważam za zamknięty! Reżyseria – Elwira Twardowska. Realizacja – Gdański Archipelag Kultury PLAMA – czytamy na stronie internetowej http://jarmarkdominika.pl/ .

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

D
Dominik

Całkiem fajny pomysł :) Ja czekam jak pisaliście, na otwarcie Jarmarku przy ul. Szafarnia. Pewnie bedzie niezły widok z tarasu widokowego w Szafarni 10 ;)

Dodaj ogłoszenie