Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 05godz.
  • 31min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Jarmark św. Dominika 2020. Władze Gdańska potwierdzają: tegoroczna 760. edycja jarmarku się odbędzie. Trwają przygotowania

Rafał Mrowicki
Rafał Mrowicki
Jarmark św. Dominika w roku 2020 się odbędzie! Na zdjęciu jarmark w 2019 roku Karolina Misztal
Trwają przygotowania do Jarmarku św. Dominika w 2020 roku. Potwierdziła to we wtorek prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

Odkąd wprowadzono stan epidemii oraz zakaz organizacji imprez masowych tygodniami spekulowano, czy w tym roku odbędzie się Jarmark św. Dominika. Prezydent Aleksandra Dulkiewicz podczas wtorkowej (26.05.2020) konferencji prasowej potwierdziła, że tegoroczna 760. edycja Jarmarku się odbędzie.

Na pewno stoiska będą w rozstrzeleniu, nie wiadomo jak będzie wyglądać gastronomia, ale na pewno nie chcemy przerywać tej ponad 700-letniej tradycji

- Przygotowujemy się, choć nie znamy jeszcze reguł i zasad. Wiele razy mówimy, że różne rzeczy nie są konsultowane, chodzi o szkoły, o branżę turystyczną. W ubiegłym tygodniu zostały wysłane zapytania do wystawców. Nie znamy na razie reguł sanitarnych. Na pewno stoiska będą w rozstrzeleniu, nie wiadomo jak będzie wyglądać gastronomia, ale na pewno nie chcemy przerywać tej ponad 700-letniej tradycji - powiedziała prezydent Aleksandra Dulkiewicz.

Tegoroczny Jarmark św. Dominika rozpocznie się 25 lipca i potrwa do 16 sierpnia.

Wciąż trwa zakaz organizacji imprez masowych oraz zgromadzeń publicznych. Nadal obowiązują ograniczenia w handlu i w gastronomii. W środę 27 maja premier Mateusz Morawiecki ma ogłosić szczegóły kolejnego etapu odmrażania gospodarki.

- Przygotowujemy się do sezonu turystycznego. Gdańska Organizacja Turystyczna jest w stałym kontakcie z gastronomami i hotelarzami. Bierzemy udział w procesach legislacyjnych mających pomóc tym, którzy organizują ruch turystyczny - powiedziała prezydent Gdańska.

759. Jarmark św. Dominika w Gdańsku dobiegł końca. Ceremonia...

Jarmark św. Dominika w Gdańsku ostatnie dwa dni. Magia, podu...

Oglądaj nasze studio wyborcze. Start w niedzielę o g. 21:45

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie