Jarmark dominikański 2018. Co będzie działo się na Jarmarku...

  Jarmark dominikański 2018. Co będzie działo się na Jarmarku św. Dominika 28.07-19.08? [program]

  as

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Jarmark dominikański 2018
  Jarmark dominikański 2018. Co będzie działo się na Jarmarku św. Dominika 28.07-19.08? [program]
  1/8

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Przemek Świderski

  Co roku Jarmark św. Dominika przyciąga do Gdańska tłumy turystów. Jakie atrakcje przygotowało miasto na tegoroczny Jarmark dominikański 2018? Koncerty, Święto Chleba, Święto Kociewia, karuzela gdańska i wiele innych. Sprawdźcie program jarmarku dominikańskiego.

  Jarmark św. Dominika 2018- program  W tym roku odwiedzający będą mogli skorzystać z wyjątkowej, zupełnie nowej atrakcji. Po raz pierwszy bowiem, na Targu Rybnym, stanie stylowa, piętrowa karuzela, rodem z Paryża czy Florencji.

  - Karuzela została wykonana specjalnie dla Gdańska, na wzór karuzeli weneckiej, w rodzinnej włoskiej manufakturze. Zgodnie z tradycją zdobią ją zatem barwne, ręcznie malowane rzeźby: koni, rydwanów, filiżanek i ławeczki.
  Jedna z postaci jest jednak absolutnie wyjątkowa – to lew, symbol Gdańska. Wszystkie figury są ruchome – galopują, kołyszą się i obracają w rytm stylowej muzyki. Rydwany przystosowane są dla osób niepełnosprawnych – mówi Roman Kolicki, rzecznik Międzynarodowych Targów Gdańskich, które organizują Jarmarku Św.  Dodatkowo przez cały czas trwania jarmarku będzie można skorzystać z koła widokowego AMBERSKY, przejść pod Piętnastą Bramą Gdańska, która zlicza przechodniów czy odpocząć przy miejskim zielniku bądź na leżaku na Placu Kobzdeja.

  W centrum staną też dwie wyjątkowe ławki. Koławka i Ławkoło, czyli ławki w kształcie koła, są zarazem kalejdoskopem obrazu Gdańska, miasta związanego z morzem i bursztynem. Ich kompozycja jest wynikiem połączenia formy pierścienia z dekorem, który poprzez swoją barwę i nazwę skojarzony jest – w Koławce z morzem, a w Ławkole z bursztynem. Ławki będą też jarmarkowymi punktami bookcrossingowymi (ze specjalnymi półkami na książki) są Koławka i Ławkoło.

  Jarmark dominikański 2018. Co będzie działo się na Jarmarku św. Dominika 28.07-19.08? [program] Przemek Świderski


  Codziennie o godz. 12.12 na przedprożu Ratusza Głównego Miasta pojawia się trębacz w historycznym kostiumie, by odegrać zgromadzonej publiczności hejnał Jarmarku św. Dominika.

  Będzie można wziąć udział w grze miejskiej "Na tropie koguta". Trasa wędrówki prowadzi przez cztery stanowiska, zlokalizowane w jarmarkowych punktach informacyjnych.

  Pokazy kucia tradycyjnego z udziałem mistrzów kowalstwa ze Stowarzyszenia Polskich Artystów Kowali.

  Pamiątkowy certyfikat- dokument nadawany imiennie, opieczętowany okolicznościowym stemplem i po wsze czasy poświadczający, iż posiadacz tegoż podtrzymał tradycję uczestnictwa w najstarszym Jarmarku Europy i wykazał się dużą znajomością historii i tradycji miasta Gdańska.

  Jarmark św. Dominika- zabawy dla dzieci i całych rodzin


  28 lipca-19 sierpnia: GRY BEZ PRĄDU, Graj w planszówki z rodziną i przyjaciółmi! Plac Kobzdeja / 10.00-20.00
  29 lipca: PIKNIK – SIECIAKI NA WAKACJACH, Plac Kobzdeja / 13.00-16.00
  5 sierpnia: LECHIA TENNIS CUP GDAŃSK/ Plac Kobzdeja
  1-12 sierpnia: U-RODZINY BAJKOWISKA, scena pod kuferkiem / Plac Kobzdeja, Kraina baśni, wyobraźni, dobrej zabawy i jeszcze lepszego humoru!

  Jarmark dominikański 2018. Co będzie działo się na Jarmarku św. Dominika 28.07-19.08? [program] Przemek Świderski


  Jarmark dominikański 2018- koncerty  Na czas trwania jarmarku przygotowano wiele znakomitych koncertów. Sprawdźcie listę koncertów Jarmarku św. Dominika 2018:


  Jarmark dominikański 2018- ceremonia otwarcia i ceremonia zakończenia  Oczywiście na dzień otwarcia Jarmarku św. Dominika przygotowano mnóstwo atrakcji. Uroczyste otwarcie Jarmarku św. Dominika obwieści światu specjalnie napisany w oparciu o gdańskie muzykalia hejnał, odgrywany przez trębaczy i ratuszowy carillon. Trębaczy wypatrywać należy w oknach i na dachu Dworu Artusa.

  By obyczajom stało się zadość, zgromadzonych gdańszczan i gości z całego świata witać i zabawiać będzie korowód barwnych postaci, pośród których prym wieść będą Hermes (patron kupców) i karmazynowy kogut (symbol jarmarku). W tak historycznej i niespotykanej oprawie Prezydent Miasta Gdańska przekaże kupcom klucz do bram miasta.
  Wieczorem zaś odbędą się koncerty, oo których można przeczytać w materiale wyżej.

  Również na ceremonii zakończenia jarmarku nie zabraknie atrakcji. Mistrz Ceremonii opowie zebranym, co widział i słyszał przez 23 dni Jarmarku. Aż nadejdzie uroczysta chwila wręczenia Nagród Grand Prix Jarmarku św. Dominika 2017 i po raz ostatni odegrany zostanie przez trębaczy hejnał Jarmarku. Kiedy klucz do bram miasta powróci do rąk prawowitych włodarzy, Prezydent Miasta Gdańska wypowie tradycyjną formułę: Jarmark św. Dominika Anno Domini 2017 uważam za zamknięty, a do publiczności – na znak, że jarmark zasypia na rok – pofruną kolorowe poduszki. Tego dnia również odbędą się wyjątkowe koncerty, o których można przeczytać w materiale osadzonym wyżej.

  Jarmark dominikański 2018. Co będzie działo się na Jarmarku św. Dominika 28.07-19.08? [program] Przemek Świderski  Otwarcie Jarmarku św. Dominika 2017 - koncert Sound'n'Grace


  POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pojebane autoodtwarzanie !

  Statystyczny Kowalski . (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Zgadza się jakieś popierdolone autoodtwarzanie - to żydowskie pomysły .Zgadza się chuj w dupę temu portalowi !

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pieprzyć was

  Rysiek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Ta świnia, która ustawiła to zasrane autoodtwarzanie tych gównianych filmów powinna płonąć w piekle do końca świata.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dziennik bałtycki ssie pytonga

  typowy Janusz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Penis Wam w odbyt za autoodtwarzanie klipów i marnowanie transferu nieszczęsnych czytelników.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Wyniki wyborów samorządowych 2018 [NASZA WYSZUKIWARKA]

  Wyniki wyborów samorządowych 2018 [NASZA WYSZUKIWARKA]

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!