Japoński armator otwiera w Gdańsku centrum. Szuka pracowników na Akademii Morskiej

Ksenia PiseraZaktualizowano 
Siedzibą gdańskiego centrum usług wspólnych japońskiego armatora będzie kompleks Alchemia
Siedzibą gdańskiego centrum usług wspólnych japońskiego armatora będzie kompleks Alchemia Przemek Świderski
Porozumienie o współpracy pomiędzy Akademią Morską w Gdyni a światowym potentatem w morskich przewozach kontenerowych - japońskim MOL Mitsui O.S.K. Lines zostało podpisane w środę na pokładzie uczelnianego żaglowca Dar Młodzieży. Firma otwiera w Gdańsku nowe centrum - stąd zainteresowanie studentami, szczególnie specjalności logistycznych.

Mitsui O.S.K. Lines Ltd. to koncern działający w branży międzynarodowego transportu morskiego. Dzięki podpisanemu porozumieniu studenci Akademii Morskiej będą mogli brać udział w stażach MOL, a najlepszy student z grupy ma otrzymać stypendium na cały okres studiów. Z założenia szkolenia mają skupiać się na branży w zakresie działalności MOL, problemach rynkowych oraz celach biznesowych. Co więcej, studenci mają podczas praktyk nabywać podstawowe umiejętności zawodowe.

- Jako relatywnie nowy pracodawca w Polsce cieszymy się z nawiązanej współpracy z Akademią Morską. Młodzi ludzie będą mieli szansę na zdobycie specjalistycznej wiedzy i doświadczenia w sektorze spedycji i logistyki - mówił Jochen Veldmann, dyrektor wykonawczy gdańskiego centrum MOL B.V.

Podobnego zdania są również władze Akademii Morskiej. - Współpraca z MOL stwarza nowe możliwości rozwoju zawodowego dla naszych studentów. MOL jest firmą światowej klasy i jestem dumny, że wybrali nasz region, znany w Europie jako doskonałe centrum kształcenia w sektorze morskim, żeby rozwijać swoją działalność. Czekam na owocną współpracę i jej efekty - mówił prof. zw. dr hab. Piotr Jędrzejowicz, rektor Akademii Morskiej w Gdyni.

Okazją do nawiązania współpracy między spedytorem a uczelnią jest otwarcie w Gdańsku nowego centrum usług wspólnych (SCC). Będzie się ono znajdować w parku biznesowym Alchemia. Firma wynajęła już 800 m kw. powierzchni biurowej, a umowa z deweloperem zawarta została na pięć lat. Docelowo w nowej siedzibie zatrudnienie ma znaleźć 60 osób, być może będą wśród nich studenci Akademii Morskiej.

- Centrum w Gdańsku będzie kluczowe w naszej działalności planowania obsługi ładunków, procesów księgowych oraz zarządzania sprzętem w Europie. Wybór Trójmiasta był nieprzypadkowy. Na tutejszym rynku pracy nie brakuje specjalistów z branży morskiej i logistycznej, którzy zapewnią wysoką jakość obsługi naszych klientów - powiedział Reiner Zimbalski, dyrektor generalny oddziału firmy MOL w Gdańsku.

To nie pierwsze biuro MOL (Europe) B.V. w Trójmieście. Firma od 2007 roku prowadzi oddział w Gdyni.

k.pisera@prasa.gda.pl

Cały artykuł na ten temat przeczytasz w czwartkowym, papierowym wydaniu "Dziennika Bałtyckiego" z 10.07.2014 r. albo kupując e-wydanie gazety

Treści, za które warto zapłacić! REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI

Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

polecane: FLESZ: Niebawem zmiana czasu, jedna z ostatnich

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie