Jantar: rodzinny hotel, holistyczne SPA

Artykuł sponsorowany HOTEL JANTAR

Świetna lokalizacja, piękne pokoje, dobra kuchnia — to dziś za mało by przekonać do siebie gości, by sprawić, by co roku wracali. Ustecki Hotel Jantar od lat zgodnie z sugestiami swoich gości dopracowuje swoją ofertę tak, by stać się ich ulubioną wakacyjną przystanią. To podejście działa. Goście cenią sobie filozofię hotelu, w której centrum jest rodzina. Doceniają też holistyczne SPA, w którym mogą regenerować ciało i relaksować umysł.

Przymiotnik "rodzinny" w przypadku Hotelu Jantar ma podwójne znaczenie — to, jak zdradzają właściciele hotelu, firma rodzinna. Jednak bardziej istotną od historii firmy, jest analiza potrzeb gości. To zwykle rodziny z dziećmi. Hotel od wielu lat swoich gości pyta w ankietach, co jest dla nich ważne. Ich odpowiedzi wyznaczają kierunek zmian. I tak hotel dziś jest miejscem idealnie stworzonym dla rodzin i ich pociech. Dotyczy to oczywiście hotelowej infrastruktury, atrakcji, ale też i kuchni, która nie tylko ma zachwycać smakiem, ale i być zdrowa, regionalna.

- W naszej kuchni od lat pracujemy bez polepszaczy smaku, bez tzw. gotowców. Mamy swoich sprawdzonych dostawców, wybieramy produkty regionalne, stawiamy na te ekologiczne. Przygotowujemy je w zdrowy sposób. Oczywiście bez szkody dla smaku — mówią. - Nasz restauracja "Trzy Córki" ma świetną renomę i wiernych gości.

Takie właśnie podejście jest bliskie nie tylko tym, którzy zarządzają hotelem, ale i gościom — coraz więcej osób dużą wagę przykłada do pochodzenia żywności czy ekologii.

Holistyczne SPA

W naturalny sposób filozofia hotelu rodzinnego znajduje odzwierciedlenie w ofercie SPA. Obok szerokiej gamy masaży, zabiegów na twarz i ciało - została ona rozszerzona o specjalne propozycje dla najmłodszych, dla rodziców z dziećmi oraz dla mężczyzn.

Konsekwentnie — rozwój holistycznego SPA zaczął się 5 lat temu — Jantar rozwija ofertę zabiegów ajurwedyjskich.

Szkolenia u najlepszych są stałym elementem tego rozwoju tak jak i praca nad konkretnymi zabiegami. Zespół SPA to świetni specjaliści, którzy wierzą w skuteczność medycyny wschodu i są nią zafascynowani. Ich zaangażowanie jest z pewnością jednym z powodów popularności holistycznego SPA.

Ideą zabiegów o ajurwedyjskich korzeniach, jest traktowanie człowieka w sposób holistyczny - jako jedność ciała, umysłu i ducha.

Terapeuta ajurwedyjski pracując z ciałem klienta wpływa na rozluźnienie napiętych mięśni, usuwanie toksyn z organizmu, uspokojenie układu nerwowego. Częstym efektem takich rytuałów jest też poczucie spokojnej głowy i głęboki relaks.

Masażysta posiada również szeroką wiedzę o czakramach (punkty energetyczne w ciele), pranie (energia życiowa) i nadi (subtelne kanały energetyczne, inaczej meridiany). Dzięki temu wie, w jaki sposób pobudzać przepływ energii i jak ją ukierunkować w prawidłowy sposób. Dlatego osoba poddająca się zabiegom ajurwedyjskim doświadcza korzyści na poziomie ciała i umysłu.

W SPA Hotelu Jantar można skorzystać z kilku ajurwedyjskich rytuałów. Udvarthana to połączenie masażu i peelingu sproszkowanymi ziołami indyjskimi. Działa detoksykująco, przyspiesza metabolizm i modeluje sylwetkę, zwalcza apatię i zmęczenie.

Abhyanga to głęboko relaksujące olejowanie ciała. Siła i tempo masażu dostosowane są do indywidualnej konstytucji psychofizycznej człowieka. Harmonizuje pracę wszystkich układów i narządów ciała, szczególnie układu nerwowego i hormonalnego. Stosowany regularnie zapewnia długie życie, odwraca procesy starzenia, zapewnia zdrowy sen i promienny wygląd.

Shirodhara to niezwykły rytuał masażu głowy i pleców oraz punktów witalnych marma. Szczególnie stymuluje się polewając ciepłym olejem punkt trzeciego oka. Zabieg redukuje migreny, problemy ze snem, poprawia pamięć i koncentrację, pobudza kreatywne myślenie. Natomiast Shiroabhyanga to masaż głowy, karku i barków ciepłym olejem. Odżywia skórę głowy i włosy, wspomaga ich wzrost, zapobiega łysieniu i siwieniu. Łagodzi bóle głowy i karku.

Oczywiście w ofercie SPA są też inne zabiegi na twarz i ciało. Szczególnie lubiany przez gości jest Rytuał Gejszy. To japoński rytuał masażu twarzy Kobido- nazywany liftingiem bez skalpela. Ruchy Kobido pobudzają mięśnie twarzy tworzące podporę dla wygładzonej kosmetykami cery (peeling enzymatyczny, serum z antyoksydantami, porcelanowa glinka). Pielęgnację ciała obejmuje peeling i balsam o zniewalającym zapachu kwiatów Japonii. W SPA możemy też skorzystać z tradycyjnych zabiegów — zadbać o stopy, czy dłonie, zregenerować twarz po opalaniu, czy zafundować sobie serię zabiegów odmładzających.

Oczywiście z oferty tej korzystać mogą nie tylko goście Hotelu. Coraz częściej trafiają tu inni turyści.

- Gdy pytamy, co ich do nas przywiodło, często słyszymy, że opinie naszych klientów. Dla nas to najważniejszy komplement i potwierdzenie faktu, że udaje nam się z powodzeniem realizować pomysł holistycznego SPA, do którego serdecznie zapraszamy — komentują właściciele.