Janina Ochojska zachęca w Gdańsku

  Janina Ochojska zachęca w Gdańsku

  Dariusz Szreter

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  To, żeby Polska nie kojarzyła się Afgańczykom tylko z obecnością militarną i masakrą Nangar Khel, zależy od każdego z nas.
  Polska Akcja Humanitarna od 2002 roku zaangażowana jest w odbudowę szkół, dystrybucję wyprawek szkolnych oraz organizację zajęć pozwalających Afgańczykom zdobyć lub rozwinąć umiejętności zawodowe.

  To część szerszej Akcji "Edukacja", organizowanej przez PAH, a mającej na celu umożliwienie nauki dzieciom i dorosłym żyjącym w najbiedniejszych krajach świata.

  - Każdy ma prawo do nauki.
  Tymczasem aż 93 miliony dzieci na świecie nie chodzi do szkoły podstawowej, a ponad 780 milionów dorosłych nie potrafi czytać i pisać - mówi szefowa PAH Janina Ochojska. - W samym Afganistanie jedna trzecia dzieci w wieku szkolnym nie ma możliwości uczenia się.

  W trakcie tegorocznej kampanii Akcja "Edukacja" PAH zbiera środki, które pozwolą na dalszą realizację projektów edukacyjnych w Afganistanie. W tym celu akcja prowadzi sprzedaż specjalnych ołówków za pośrednictwem sklepów Carrefour i Traffic oraz strony internetowej www.akcjaedukacja.pl. (cena ołówka wynosi dwa zł).

  O tym, jak wygląda dotychczasowa pomoc dla Afgańczyków, jakie są dalsze potrzeby oraz co ma wspólnego edukacja ze zmniejszeniem ubóstwa na świecie, Janina Ochojska opowie podczas spotkania, które odbędzie się jutro (wtorek, 7 października) o godz. 18 w Ratuszu Głównomiejskim w Gdańsku.

  Patronem akcji jest dziennik "Polska".

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo