Oprócz bratków, sopockie skwery i rabaty ozdobią błękitne, pomarańczowe i cytrynowe bratki, morelowe, purpurowe, pomarańczowe i złote tulipany oraz żółte narcyzy. Wielokolorowe, kwietne dywany powstaną w najbliższych tygodniach z 33 tys. sadzonek i cebul, zasadzonych jesienią.
ZOBACZ TAKŻE: Sopot rozdaje budki dla ptaków. Można je dostać w Urzędzie Miasta
Tulipany o wdzięcznych nazwach: Orange Marmolade, Banja Luka, Design Impression, Tom Puse, Ronaldo czy Ill De France ozdobią skwery w kurorcie. Oprócz nich zasadzono również 1500 sztuk narcyzów, 4500 cebulicy syberyjskiej i 500 sztuk szachownicy.
Kwietne dywany będziemy mogli podziwiać w okolicach budynku Urzędu Miasta, na rabatach w parkach: Północnym i Południowym, na skwerze Miłosza oraz nowej rabacie zlokalizowanej przed potokiem Elizy od strony parku.
Jak zbudować dom i się nie rozwieść? Zobacz 3 sposoby NA
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?