Jaki wesoły pogrzeb

  Jaki wesoły pogrzeb

  Artur Kiełbasiński

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Czy rząd wynajął firmę PR, aby "osłonić" upadłość Stoczni Gdynia? Czy Jarosław Kaczyński stanie przed Trybunałem Stanu za "skandaliczne zaniedbania" w sprawie restrukturyzacji i prywatyzacji polskich stoczni? Co zawierać będą "księgi" - "czarna" i "biała" przemysłu stoczniowego, które mają zostać opublikowane?
  Ważne pytania? Wbrew pozorom - nie. Co więcej, w obecnej sytuacji polskich stoczni produkcyjnych, a szczególnie tej w Gdyni, zadawanie takich pytań jest przejawem nieodpowiedzialności. W tej chwili realnie decyduje się przyszłość stoczni i tysięcy miejsc pracy.

  A zamiast realnej pracy nad przekształceniami, mamy show, z którego nic nie wynika, a powoduje on drastyczne narastanie negatywnych emocji. Czy można liczyć na jakąkolwiek współpracę poprzedniej ekipy rządowej, jeśli jej członków straszy się sądem…? Czy rząd może liczyć na wsparcie związkowców, gdy ci ostatni już spekulują, że rząd gra nieczysto?

  A może rząd gra faktycznie nieczysto?
  Zamiast pracy, po raz kolejny mamy "polskie piekiełko", litanię zarzutów, polityczne gierki. Tylko kto myśli o stoczni, kto pracuje nad rozwiązaniami merytorycznymi, kto szuka inwestorów? A może już nikt nie szuka inwestorów, tylko szuka poklasku w świetle kamer? Jeśli prawdziwa jest ta druga wersja, to niestety "polskie piekiełko" szybko zmieni się w wesoły pogrzeb. Czemu wesoły?

  O to już postarają się politycy - zawsze można kogoś oskarżyć, opluć, zbesztać. O tym, że będzie to jednocześnie pogrzeb, politycy nie będą pamiętać. Tragedię odczują pracownicy i ich rodziny - tysiące mieszkańców Pomorza. Ale oni będą cierpieć z dala od blasku fleszy...

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo