Jak zrobić pierwszy krok i „nie zostać kanapowcem”

Materiał informacyjny Stowarzyszenia Morena
Nie chcesz być „kanapowcem”? Potrzebujesz inspiracji, pomysłów na rozwój osobisty? Zapraszamy do zapoznania się serią wywiadów Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Gdańsku, w których znajdziecie inspirujące historie o możliwościach jakie niesie za sobą wolontariat i projekty międzynarodowe.

Planowanie kariery, pomysły na przyszłość, udzielanie się… Często najtrudniej jest zacząć. Nie znamy możliwości jakie oferuje nam nasz region lub po prostu nie wiemy gdzie znaleźć takie informacje. Goście RODM Gdańsk przybliżą wam informację o tym jak sami zaczynali. Podzielą się pomocnymi wskazówkami oraz dosadnie zainspirują do działania! Udzielanie się w regionalnych projektach, ruchach społecznych czy stowarzyszeniach pomaga nie tylko otworzyć sobie szeroko drzwi do świetlanej przyszłości, ale również poszerzyć horyzonty i poznać osoby z wszelakich branży. Znajomości zawarte w trakcie projektów, przeżycia i doświadczenia zostają przecież z nami na zawsze!

Seria wywiadów pt. Nie bądź kanapowcem! to rozmowy z ludźmi, którzy mają się czym pochwalić, jeśli chodzi o doświadczenie zawodowe. Przykładowo Kevin Kiraga na swoim koncie ma zarówno projekty młodzieżowe, prowadzenie własnego stowarzyszenia jak i staż w Parlamencie Europejskim. Całkiem imponujące, prawda?

Kolejne odcinki przybliżają możliwości na jakie pozwala program Au Pair, projekty młodzieżowe w rejonie Morza Bałtyckiego czy bycie członkiem Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska.

Oni wszyscy zaczynali z tego samego miejsca w jakim Ty znajdujesz się teraz! Dlatego zapraszamy Was na kanał na YouTube RODM Gdańsk gdzie znajdziecie odpowiedzi na wszystkie nurtujące was pytania i wierzymy, że goście wywiadów odpowiednio Was zmotywują!

Wszystkie wywiady znajdziecie na: https://www.youtube.com/playlist?list=PLcM0kIiVcw2V7lgdjDdqjo752uditjn0

Dodaj ogłoszenie