reklama

Jak zrobić kotylion na 11 listopada 2019? Biało - czerwona kokarda na Święto Niepodległości. Instrukcja krok po kroku

opr. Maria PoznańskaZaktualizowano 
Jak zrobić kotylion na 11 listopada? Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Jak zrobić kotylion na 11 listopada? To proste! W sieci znajdziecie wiele prostych poradników, jak krok po kroku przygotować biało - czerwony kotylion.

Kotylion na 11 listopada

Kotylion - kokarda narodowa, kolista rozetka złożona z dwóch kolorowych wstążek. Zalecenia mówią, że średnica kokardy narodowej wynosiła od 4 do 6 cm. Składać ma się z dwóch okręgów: białego centralnego oraz okalającego go czerwonego. Zgodnie z heraldycznym znaczeniem barw kokarda odwzorowuje godło Królestwa Polskiego: białego orła na czerwonym polu.

W różnych okresach kokardy narodowe wyglądały różnie. Mówi się takaż o tym, że polska ozdoba powinna więc mieć biały, otoczony czerwienią środek i białą obwódkę.

Piękne wiersze i wierszyki o Polsce i miłości do ojczyzny. Te wiersze powinien znać każdy!

Jak zrobić kotylion na 11 listopada?
Jak zrobić kotylion na 11 listopada? Aneta Zurek / Polska Press

Kotylion ze wstążki na 11 listopada:

 1. Czerwoną wstążkę (o szerokości ok. 2 cm i długości 155 cm) przewlekamy na okrętkę, równo przez duży okrąg (o szerokości 2,5 cm i średnicy 9 cm).
 2. Białą wstążkę (o szerokości ok. 2 cm i długości 95 cm) przewlekamy przez mały okrąg (o szerokości 2 cm i średnicy 6 cm).
 3. Biały okrąg naklejamy na czerwony.
 4. Pośrodku naklejamy kółko z białej tektury (o średnicy 2,5 cm).
 5. Pozostałe kawałki wstążeczki mocujemy na dole kokardy.
 6. Na końcu przyczepiamy agrafkę.

Święto Niepodległości w Trójmieście. Sprawdź, co się będzie ...

Kotylion na 11 listopada z kolorowej bibuły:

 1. Zaopatrz się w dwa paski bibuły (ewentualnie papieru) koloru białego i czerwonego, po jednej wstążce w kolorze białym i czerwonym, klej, nożyczki.
 2. Z białej i czerwonej bibuły wytnij paski, które następnie trzeba zgiąć w taki sposób, aby powstała „harmonijka”. Końce „harmonijki” sklej ze sobą w taki sposób, by powstało koło. W efekcie otrzymasz zatem dwie „harmonijki” - białą i czerwoną. Pamiętaj, aby pasek czerwonej bibuły był węższy od białego.
 3. Sklej obie „harmonijki” w jedną całość.
 4. Z białej bibuły lub tektury wytnij koło, którym później zamknij kotylion.
 5. Przygotowane wcześniej wstążki przyklej z tyłu złożonego kotylionu. Następnie jako ostatni element przyklej z tyłu kotylionu wycięte wcześniej białe kółko.

Kotylion z kolorowego papieru na 11 listopada:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie