JAK ZDAĆ EGZAMIN GIMNAZJALNY 2019 CKE MATEMATYKA. TOP 5 porad, jak zdać egzamin gimnazjalny z matematyki 11.04.2019 [porady, podpowiedzi]

Sara Nowak
Jak zdać egzamin gimnazjalny 2019 z matematyki? Już w czwartek, 11 kwietnia 2019 r., egzamin gimnazjalny 2019 z CKE. Jak co roku największe emocje budzi egzamin z matematyki. Podpowiadamy, jak poradzić sobie na egzaminie gimnazjalnym z matematyki.

Jak zdać egzamin gimnazjalny 2019 z matematyki?

Czasu na naukę zostało już niewiele. Trudno powtórzyć materiał z trzech lat w zaledwie dwa dni. Jak więc wykorzystać ostatnie chwile przed ważnym sprawdzianem? Najlepiej skupić się przede wszystkim na rozwiązywaniu arkuszy z poprzednich lat oraz innych dostępnych egzaminach przygotowanych specjalnie dla gimnazjalistów.

Egzamin gimnazjalny 2019. Powtórki, zadania, arkusze z ubiegłych lat

Najlepsze, co możemy zrobić, to jeszcze raz przejrzeć arkusze gimnazjalne i odpowiedzi z 2018 r.

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2018. Matematyka - arkusze CKE i odpowie...

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2018 przyroda arkusze CKE i odpowiedzi. ...

- Dzięki rozwiązywaniu testów przed egzaminem zweryfikujemy luki w wiedzy oraz przekonamy się, które z działów warto sobie przypomnieć i powtórzyć jeszcze raz. Rozwiązując przykładowe zadania egzaminacyjne wykorzystujemy wiedzę teoretyczną w praktyce. Ponadto, możemy oswoić się ze specyficzną formułą sprawdzianu. Z moich obserwacji wynika również, że niezwykle ważne jest rozwiązywanie testów w całości, bez zbędnych przerw. Zwracam na to uwagę, ponieważ wielu nastolatków ma problemy z koncentracją przez dłuższy czas. Dlatego w ostatnich dniach warto usiąść w spokojnym miejscu, „odłączyć się” od elektronicznych zabawek i odtworzyć jak najbardziej realne warunki właściwego egzaminu – mówi Marta Więcławska, nauczyciel MathRiders.

Jak zdać egzamin gimnazjalny z matematyki 11.04.2019?

Kompleksowe przygotowanie do egzaminu to niewątpliwie klucz do sukcesu, jednocześnie warto pamiętać o kilku zasadach, które mogą pomóc podczas rozwiązywania matematycznych zadań. Zobaczcie pięć rad przygotowanych przez eksperta MathRiders specjalnie dla gimnazjalistów:

Egzamin gimnazjalny 2019. Są przecieki?

"Są przecieki potwierdzone, jeśli ktoś jest zainteresowany", "Był przeciek, mamy arkusze!", "Jedyne prawdziwe przecieki na tą chwilę, będzie masakra...", "Egzamin już wyciekł, szybko bo zaraz usuną" (pisownia oryginalna) - tego typu komentarzy pojawiało się mnóstwo pod wszelkimi tekstami dotyczącymi egzaminu gimnazjalnego w zeszłym roku.

Egzamin gimnazjalny 2019. Arkusze już dostępne w internecie?

Nauczyciele co roku podkreślają, że nie ma co liczyć na szczęśliwy traf bądź przeciek. Warto powtórzyć cały materiał i spokojnie spróbować rozwiązać wszystkie zadania na egzaminie gimnazjalnym 2019. Warto pamiętać, że dostęp do arkuszy przed egzaminem ma ograniczona liczba osób i właściwie nie ma możliwości by doszło do przecieku. A w jego przypadku egzamin prawdopodobnie i tak należałoby powtórzyć, tak by wszyscy uczniowie mieli jednakowe szanse.

Egzamin gimnazjalny 2019 harmonogram - termin główny

1.część humanistyczna 10.04.2019 (środa)

 • z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie – godz. 9:00
 • z zakresu języka polskiego – godz. 11:00

Czytaj także

2. część matematyczno - przyrodnicza 11.04.2019 (czwartek)

 • z zakresu przedmiotów przyrodniczych – godz. 9:00
 • z zakresu matematyki – godz. 11:00

3. język obcy nowożytny 12.04.2019 (piątek)

 • na poziomie podstawowym – godz. 9:00
 • na poziomie rozszerzonym - godz. 11:00

Warto wiedzieć: Punkty po ukończeniu gimnazjum. Jak liczy się punkty gimnazjalne?

Egzamin gimnazjalny 2019 harmonogram - termin dodatkowy

Uczniowie, którzy z jakiejś obiektywnej przyczyny (np. choroba poświadczona przez lekarza) nie mogli przystąpić do egzaminu gimnazjalnego w podstawowym terminie, wyznaczono terminy dodatkowe.

1.część humanistyczna 3.06.2019 (poniedziałek)

 • z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie – godz. 9:00
 • z zakresu języka polskiego – godz. 11:00

2. część matematyczno - przyrodnicza 4.06.2019 (wtorek)

 • z zakresu przedmiotów przyrodniczych – godz. 9:00
 • z zakresu matematyki – godz. 11:00

3. język obcy nowożytny 5.06.2019 (środa)

 • na poziomie podstawowym – godz. 9:00
 • na poziomie rozszerzonym - godz. 11:00

Zobacz też: Egzamin gimnazjalny 2018 w II Podstawowo - Gimnazjalnym Zespole Szkół Społecznych STO

Czytaj także

Wideo

Materiał oryginalny:

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Podaj powód zgłoszenia

S
SPIERDALAC

CLICKBAIT SUKI
JE8AĆ WAS

s
spierdalac

clickbait suki
j**** was

Dodaj ogłoszenie