reklama

Jak usprawnić komunikację?

Paweł RydzyńskiZaktualizowano 
PDB Archiwum
Do końca tego tygodnia zbieramy głosy w dyskusji, jak poprawić komunikację w Trójmieście. Postulaty są bardzo różne - otrzymaliśmy już blisko 100 listów! - ale jest trochę propozycji, które się powtarzają.

Pan Mirosław Chalimoniuk, mieszkaniec Karwin, to kolejny Czytelnik, który prosi u stworzenie lepszego połączenia jego osiedla z Witominem. "Połączenie Karwin z Witominem i cmentarzem można uzyskać poprzez skierowanie autobusu 172 ul. Kielecką, Witomińską, Śląską i dalej wg obecnej trasy. Linię 147 warto wydłużyć do ul. Buraczanej", proponuje.

W Gdańsku nie ustają prośby o poprawienie oferty komunikacyjnej na Górnym Tarasie. "Przy ul. Myśliwskiej wybudowano kilka dużych osiedli, m.in. Morenowe Wzgórze, Królewskie Wzgórze czy Nad Wodą", zwraca uwagę pan Michał Korniaho. Żali się, że obsługę tych osiedli zapewnia tylko jeden autobus 127, a żeby dostać się do innych autobusów, trzeba przejść 1-2 km do przystanku na końcu ul. Bulońskiej. "Jaki jest problem, by wydłużyć trasę linii 130 lub 184 do pętli autobusowej przy ul. Zacnej?", pyta.

Kilkoro Czytelników zwraca uwagę, że niepotrzebnie dubluje się trasa autobusów 139 i 199. Pan Marcin Błażejewski proponuje, by autobus 199, zamiast wjeżdżać w głąb Przymorza, skracał trasę ul. Chłopską, a zamiast jechać zakorkowaną al. Grunwaldzką, kursował mniej uczęszczaną ul. Wita Stwosza i al. Wojska Polskiego, z której mógłby skręcać w ul. ks. Sychty, potem w Chrzanowskiego, Słowackiego i zjeżdżać do stacji we Wrzeszczu.

Uwaga od redakcji. Pomysł pana Marcina warto rozważyć, ale go modyfikując - bardziej opłaca się skierować 199 na Polanki, zamiast na Wita Stwosza.

Do końca tygodnia czekamy na głosy nie tylko w dyskusji nad usprawnieniem komunikacji miejskiej, ale także nad tym, jak usprawnić komunikację rowerową. Pani Joanna prosi o montowanie stojaków na rowery, pan Michał Kowalewski - o tworzenie zamkniętych pętli (jak w Parku Północnym w Sopocie), po których mogliby poruszać się zarówno rolkarze, jak i rodzice z dziećmi uczącymi się jeździć na rowerach.

Na kolejne listy czekamy pod adresem p.rydzynski@ prasa.gda.pl. Wybrane propozycje będziemy publikować, natomiast wszystkie listy przekażemy - na początku przyszłego tygodnia - osobom odpowiedzialnym za komunikację miejską i rowerową w Trójmieście.

FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie