Jak stracić sześć milionów

  Jak stracić sześć milionów

  K.Miśdzioł, R.Kościelniak

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Atrakcyjna działka po dawnej jednostce wojskowej w Helu ponownie idzie pod młotek za cenę wywoławczą 50 mln zł. Sprzedaje ją Agencja Mienia Wojskowego, przetarg 28 października. Jest już pierwszy zainteresowany - trójmiejski Invest Komfort, którego spółka córka VEA Development... wygrała pierwszy przetarg.
  Jak informowaliśmy, do podpisania umowy notarialnej jednak nie doszło, bo odkryto, że część nieruchomości zajmowana jest przez prywatne garaże. Przedstawiciele firmy obawiali się, że mogą pojawić się jakieś roszczenia z tego tytułu i oczekiwali usunięcia takiej przeszkody przez AMW. Ta natomiast, po trzykrotnym zaproponowaniu terminu podpisania umowy, ogłosiła nowy przetarg, zatrzymując wpłacone przez firmę jako wadium 6 mln zł.

  - Nadal jesteśmy zainteresowani nabyciem tej nieruchomości - zapowiada Janusz Kraiński, członek zarządu Invest Komfortu. - Złożyliśmy AMW propozycję ponownego przystąpienia do przetargu. Postawiliśmy tylko jeden warunek: zaliczenie tych 6 mln z pierwszej licytacji jako już wpłacone wadium na przetarg drugi.

  Agencja nie zgadza się na to.
  - O zatrzymaniu przez AMW wadium decydują zapisy w ustawie o gospodarce nieruchomościami, jak również ogłoszone publicznie warunki przetargu - wyjaśnia Małgorzata Golińska, rzecznik AMW. - Nie ma więc możliwości zaliczenia wadium wpłaconego w pierwszym przetargu na poczet kolejnej licytacji.
  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo