Jak sprawdzić, czy Twoje dziecko potrzebuje prywatnego korepetytora online?

Materiał informacyjny Buki

W pełni prawdziwą jest teza, że generalnie mało kto jest orłem ze wszystkich szkolnych przedmiotów. Zazwyczaj uczniowie lubują się w dwóch, trzech pokrewnych dziedzinach i to z nich brylują na kartkówkach i sprawdzianach. Przykładowo, jeden lubi historię i język polski, natomiast drugi matematykę i fizykę. Jest to zupełnie normalna sytuacja i nie powinna budzić żadnych wątpliwości i obaw rodziców. Trzeba mieć świadomość, że co do zasady w zasadzie niemożliwym jest napisanie matury na poziomie rozszerzonym ze wszystkich przedmiotów, a po studiach ciężko być wspaniałym chemikiem i jednocześnie przykładowo nauczycielem języka polskiego. Martwić powinno się dopiero wtedy, gdy dziecko z jakichś powodów nie radzi sobie z jakimś przedmiotem – trzeba ustalić tego stanu przyczyny. W niniejszym artykule postaramy się przedstawić po krótce, jak zrozumieć, czy dziecko potrzebuje korepetytora i przedstawić, jakie są tego przyczyny.

Brak zrozumienia danego materiału

Do niedawna był to w zasadzie jedyny powód uczęszczania na korepetycje przez dzieci. Niezwykle istotnym czynnikiem jest to, że zazwyczaj nie lubimy tego, czego nie rozumiemy i nie umiemy. Dlatego też zadaniem rodziców jest reagowanie na bieżące trudności w nauce swych pociech. Narastający brak zrozumienia przerabianych kwestii z pewnością skutkować będzie znienawidzeniem danego przedmiotu. Stąd przykładowo w sytuacji, w której dziecko otrzymuje z kartkówki z fizyki mierną ocenę, warto zapytać, czy radzi sobie z tym przedmiotem i umożliwić skorzystanie przynajmniej z paru lekcji z danego zagadnienia. Z pewnością wykwalifikowani nauczyciele – korepetytorzy pomogą podciągnąć się z materiałem.

Wypełnienie czasu

Niektóre dzieci w pozytywnym znaczeniu odstają od reszty klasy. Wiedzą więcej i wszystko robią szybciej. Są po prostu bardziej inteligentne i co oczywiste, również nie jest to powód do obaw. Warto pracować nad takim dzieckiem, ponieważ zapewne nieco nudzi się na lekcjach i w związku z tym, że wszystko przychodzi mu łatwo, może osiąść na laurach i stracić zapał do rozwoju. Dlatego też jeżeli widzicie, że dziecko praktycznie się nie uczy, a mimo to otrzymuje same oceny bardzo dobre lub celujące, naprawdę warto rozważyć posłanie go na zajęcia dodatkowe, chociażby z kolejnego języka obcego. Wypełni mu się czas, a ponadto może akurat wybrana dziedzina okaże się kolejną pasją waszej pociechy.

Chęć rozwoju

Niektóre dzieci bardzo ciężko pracuję, żeby osiągać dobre wyniki w nauce i udaje im się to zrealizować w 100 procentach. Są jednostki, które mimo mocno napiętego harmonogramu, chcą pogłębiać swoją wiedzę z własnej nieprzymuszonej woli. Koniecznym jest umożliwienie im tego i znalezienie odpowiedniego korepetytora chociażby na portali BUKI. Zachęcamy również do zapoznania się ze świetnym artykułem poświęconym kwestii przyczyn poszukiwania korepetytorów przez uczniów w naszym kraju.

Podsumowanie

Niezależnie od przyczyny konieczności poszukania dodatkowych lekcji dla swojego dziecka, z pewnością wydane pieniądze i poświęcony czas nie pójdą na marne. Osoba mająca problemy z danym przedmiotem nie tylko szybko opanuje skomplikowaną materię, ale przede wszystkim pozbędzie się uczucia strachu. Z kolei jednostki, które radzą sobie doskonale w nauce, wykorzystają często marnowany na gry komputerowe czas i rozwiną się jeszcze bardziej! Stąd zachęcamy gorąco do odwiedzenia serwisu BUKI i rozpoczęcie poszukiwań nauczyciela udzielającego lekcje online już dzisiaj!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki