Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jak skutecznie przekonywać

Anna Kolęda
Patronem medialnym turnieju jest "Dziennik Akademicki"
Patronem medialnym turnieju jest "Dziennik Akademicki"
Uczelnia to nie tylko nauka i teoria. Tutaj naprawdę można zdobyć konkretne umiejętności, a przy okazji doskonale się bawić - zapewniają Przemysław Szleter i Mateusz Sylwestrzak, współorganizatorzy I Trójmiejskiego Turnieju Negocjacyjnego.

- W ubiegłych latach uczestniczyliśmy w podobnym wydarzeniu organizowanym w Warszawie. Doszliśmy do wniosku, że już czas, aby idea Turnieju Negocjacyjnego zagościła również w Trójmieście. Dzięki wsparciu WZiE PG (nad merytoryczną stroną turnieju czuwają dr Beata Krawczyk-Bryłka, prodziekan ds. kształcenia WZiE PG i dr Katarzyna Stankiewicz) oraz naszych partnerów możemy zaprosić wszystkich trójmiejskich studentów i maturzystów do uczestnictwa w turnieju.

Dlaczego warto wziąć w nim udział? Bo jest to szansa sprawdzenia swoich negocjacyjnych predyspozycji i trening prowadzenia rokowań w strategii wygrana - wygrana. Skuteczne negocjowanie to zdolność, która może się przydać w wielu sytuacjach: gdy musimy znaleźć kompromis, jeśli chodzi o wspólne wakacje, ustalamy warunki zatrudnienia z pracodawcą czy uczestniczymy w rozmowach na temat wejścia do strefy euro...

- Jednym z warunków skutecznego negocjowania jest solidne przygotowanie się do rozmów, które powinno obejmować rozpoznanie sytuacji, partnera, opracowanie celu i taktyki negocjacyjnej. Udział w turnieju może być doskonałym przygotowaniem do podejmowania negocjacyjnych wyzwań - mówi Przemysław Szleter.

- Poszczególne konkurencje będą eliminować mniej efektywne drużyny, ostatecznie wyłaniając zwycięzców w każdej z kategorii. Nie wymagamy specjalistycznej wiedzy. Liczy się kreatywność, umiejętność pracy w zespole i zdolność opanowania własnych emocji.
Wydaje się nam, że studenci dostrzegają, iż tzw. kompetencje miękkie są bardzo istotne na każdej płaszczyźnie, czy to w działalności zawodowej czy w życiu codziennym.

Strona internetowa turnieju w czasie dwóch tygodni działania zarejestrowała około trzech tysięcy odsłon. To właśnie na studiach po raz pierwszy mamy kontakt z negocjacjami w praktyce. Sytuacje, kiedy musimy przedłużyć sesję, wynegocjować zaliczenie lub załatwić formalności w dziekanacie, są codziennymi problemami studenta. Właśnie tutaj ważna jest umiejętność pracy w grupie oraz kreatywność przy szukaniu rozwiązań. Osoba, która nie potrafi jasno wyrażać swoich opinii i umieć przekonać innych do swoich racji, od początku stoi na gorszej pozycji od tej, która ma opanowaną tę sztukę konsensusu.

Organizatorzy zaprosili do współpracy firmy zajmujące się obszarem negocjacji, mediacji i szkoleń interpersonalnych, których przedstawiciele zasiądą w jury. Tak więc uczestnicy stawią czoła nie tylko sobie, ale również specjalistom zajmującym się pertraktacjami zawodowo. Na turnieju mogą się pojawić również osoby niebiorące w nim udziału. - Przedstawiciele naszych partnerów wygłoszą wykłady na tematy związane z praktycznymi aspektami negocjacji, na które serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych - zachęca Przemysław Szleter.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki