Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Robert Lewandowski zdobył dwa gole w Lipsku
Robert Lewandowski zdobył dwa gole w Lipsku East News
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Zestawienie przygotował Marcin Trzyna. Obserwuj autora na Twitterze!

Anglia:

Premier League:

Artur Boruc (Bournemouth) – Bournemouth, z Arturem Borucem w bramce, wygrało u siebie z Burnley 2:1.

Łukasz Fabiański (Swansea) – Czyste konto Łukasza Fabiańskiego w meczu Sunderland – Swansea City (0:2).

Kamil Grosicki (Hull City) – Hull City przegrało na wyjeździe z Crystal Palace 0:4. Kamil Grosicki rozegrał pełne 90 minut w zespole „Tygrysów”. Hull w przyszłym sezonie będzie grać na poziomie Championship.

Bartosz Kapustka (Leicester) – Leicester przegrało wyjazdowe spotkanie z Manchesterem City 1:2. Bartosz Kapustka całe spotkanie spędził na ławce „Lisów”.

Marcin Wasilewski (Leicester) – Cały mecz na ławce Leicester przesiedział Marcin Wasilewski.

Belgia:

Jupiler League:

Łukasz Teodorczyk (Anderlecht) – Remisem 1:1 zakończył się mecz pomiędzy Club Brugge i Anderlechtem. Łukasz Teodorczyk wszedł na plac gry w 54. minucie.

Cypr:

Pierwsza Dywizja:

Tomasz Wełna (Aris Limassol) – Aris pokonał na własnym obiekcie Ermis 2:0. Tomasz Wełna rozegrał 90 minut.

Patryk Procek (Achnas) – Achnas, z Patrykiem Prockiem w bramce, przegrał przed własną publicznością z Doxą 0:4.

Dania:

Super League:

Kamil Wilczek (Brondby) – Brondby IF przegrało na wyjeździe z Kopenhagą 0:1. Kamil Wilczek zszedł z boiska w 81. minucie meczu.

Francja:

Ligue 1:

Kamil Glik (AS Monaco) – AS Monaco wygrało na własnym stadionie z Lille 4:0, dzięki czemu praktycznie zostało Mistrzem Francji. Kamil Glik rozegrał całe spotkanie w zespole gospodarzy. Paris Saint-Germain, żeby zdobyć tytuł, musiałoby w ostatnim meczu odrobić stratę 17 bramek.

Maciej Rybus (Lyon) – Olympique Lyon wygrał na wyjeździe z Montpellier 3:1. Maciej Rybus rozegrał pełne 90 minut w zespole OL.

Hiszpania:

Primera Division:

Przemysław Tytoń (Deportivo La Coruna) – Deportivo bezbramkowo zremisowało na wyjeździe z Villarrealem. Przemysław Tytoń całe spotkanie spędził na ławce gości.

Segunda Division:

Paweł Kieszek (Cordoba) – Czyste konto Pawła Kieszka w meczu Cordoba – Reus Deportiu. Gospodarze wygrali 1:0.

Holandia:

Eredivisie:

Mateusz Klich (Twente) – Gol z rzutu karnego i asysta Mateusza Klicha w meczu Twente Enschede – Groningen (3:5). Polak rozegrał pełne 90 minut.

Wojciech Golla (Nijmegen) – NEC Nijmegen wygrało wyjazdowe spotkanie z Heerenveen 2:0. Wojciech Golla rozegrał pełne 90 minut w ekipie gości. Drużyna Polaka zajęła 16. miejsce w tabeli i będzie walczyć o utrzymanie w Eredivisie w barażach.

Islandia:

1. Liga:

Maciej Majewski (Grindavik) – Grindavik przegrał u siebie z Olafsvikiem 1:3. Maciej Majewski cały mecz spędził na ławce gospodarzy.

Tomasz Łuba (Olafsvik) – Tomasz Łuba rozegrał 90 minut w ekipie Olafsviku.

Robert Menzel (Akranes) – Akranes przegrało na wyjeździe z KR Reykjavik 1:2. Robert Menzel rozegrał pełne 90 minut.

Patryk Stefański (Akranes) – Patryk Stefański wszedł na boisko w 70. minucie spotkania.

2. Liga:

Robert Winogrodzki (Leiknir) – Leiknir przegrał na wyjeździe z Keflavikiem 0:3. Robert Winogrodzki rozegrał całe spotkanie w bramce gości.

Japonia:

J-League:

Krzysztof Kamiński (Jubilo Iwata) – Jubilo przegrało u siebie z Kawasaki 0:2. Krzysztof Kamiński rozegrał pełne 90 minut w bramce gospodarzy. Po 11 kolejkach japońskiej ekstraklasy Jubilo Iwata zajmuje 10. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 15 punktów.

Niemcy:

1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Szalony mecz w Lipsku! Bayern Monachium wygrał na wyjeździe z RB Lipsk 5:4. Robert Lewandowski zanotował w tym spotkaniu dwa trafienia. Reprezentant Polski rozegrał pełne 90 minut. Lewandowski ma na swoim koncie 30 goli w obecnym sezonie Bundesligi, dzięki czemu przewodzi w tabeli klasyfikacji strzelców z przewagą jednego gola nad Aubameyangiem.

Jakub Błaszczykowski (Wolfsburg) – Wolfsburg zremisował na własnym obiekcie z Borussią Moenchengladbach 1:1. Jakub Błaszczykowski całe spotkanie spędził na ławce „Wilków”. Wolfsburg zajmuje obecnie 15. miejsce w ligowej tabeli.

Łukasz Piszczek (Borussia) – Borussia Dortmund zremisowała na wyjeździe z Augsburgiem 1:1. Łukasz Piszczek rozegrał całe spotkanie w zespole BVB.

Eugen Polanski (Hoffenheim) – Hoffenheim wygrało na wyjeździe z Werderem Brema 5:3. Eugen Polanski cały mecz spędził na ławce gości. Hoffenheim zajmuje 4. miejsce w ligowej tabeli. Podopieczni Nagelsmanna mają na swoim koncie tyle samo punktów, co trzecia w tabeli Borussia Dortmund.

Rafał Gikiewicz (Freiburg) – Freiburg zremisował na własnym obiekcie z Ingolstadt 1:1. Rafał Gikiewicz całe spotkanie spędził na ławce beniaminka niemieckiej ekstraklasy.

2. Bundesliga:

Marcin Kamiński (Stuttgart) – Stuttgart przegrał na wyjeździe z Hannoverem 0:1. Marcin Kamiński rozegrał pełne 90 minut w zespole VfB.

Artur Sobiech (Hannover) – Artur Sobiech wszedł na plac gry w meczu ze Stuttgartem w 82. minucie. H96 zrównało się punktami z liderującym Stuttgartem. Dla polskiego napastnika był to ostatni mecz domowy w barwach Hannoveru.

Adam Bodzek (Fortuna) – 90 minut Adama Bodzka w meczu Norymberga – Fortuna Dusseldorf (2:3).

Waldemar Sobota (Sankt Pauli) – Remisem 1:1 zakończył się mecz pomiędzy Sankt Pauli i Greuther Furth. Waldemar Sobota przebywał na placu gry przez 66 minut.

Oskar Zawada (Karlsruher) – Dwa gole Oskara Zawady w meczu Karlsruher – Dynamo Drezno (3:4). Drużyna Polaka w przyszłym sezonie grać będzie w trzeciej lidze.

Jakub Kosecki (Sandhausen) – Sandhausen wygrało na wyjeździe z Wurzburger Kickers 1:0. Jakub Kosecki wszedł na boisko w 79. minucie meczu.

Daniel Łukasik (Sandhausen) – Daniel Łukasik również spotkanie z Wurzburger rozpoczął na ławce gości. 26-latek pojawił się na placu gry w 56. minucie.

Sebastian Boenisch (TSV 1860) – TSV przegrało na własnym obiekcie z Bochum 1:2. Sebastian Boenisch cały mecz spędził na ławce monachijskiego zespołu.

Norwegia:

Tippeligaen:

Radosław Janukiewicz (Stromsgodset) – Stromsgodset przegrało wyjazdowe spotkanie z Odd 0:2. Radosław Janukiewicz całe spotkanie spędził na ławce gości.

Piotr Leciejewski (Brann) – Brann, z Piotrem Leciejewskim w bramce, wygrało na własnym obiekcie z Molde 4:1.

Portugalia:

Segunda Liga:

Łukasz Skowron (Olhanense) – Olhanense, z Łukaszem Skowronem w bramce, przegrało na wyjeździe z Portimonense 2:3.

Rosja:

Premjer Liga:

Janusz Gol (Amkar Perm) – Amkar Perm przegrał na własnym obiekcie ze Spartakiem Moskwa 0:1. Janusz Gol rozegrał pełne 90 minut w zespole gospodarzy.

Szkocja:

Premiership:

Krystian Nowak (Hearts) – „Serca” przegrały wyjazdowe spotkanie z Rangers Glasgow 1:2. Krystian Nowak rozegrał całe spotkanie w zespole przyjezdnych.

Turcja:

2. liga:

Adam Stachowiak (Gaziantep Belediyespor) – Gaziantep zremisował na wyjeździe z Eskisehirsporem 2:2. Adam Stachowiak w 51. minucie obronił rzut karny, jednak był bezradny przy dobitce.

Węgry:

Bank Liga:

Michał Nalepa (Ferencvaros) – 90 minut Michała Nalepy w meczu Ferencvaros – Debreczyn. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Włochy:

Serie A:

Piotr Zieliński (Napoli) – Gol Piotra Zielińskiego w meczu Torino – Napoli (0:5). Polak wszedł na boisko w 63. minucie spotkania, a na listę strzelców wpisał się w 78. minucie.

Arkadiusz Milik (Napoli) – Arkadiusz Milik również spotkanie z Torino rozpoczął na ławce gości. Napastnik wszedł na boisko w 81. minucie, zastępując na placu gry Callejona. Po 36 kolejkach Napoli zajmuje 3. miejsce w ligowej tabeli.

Wojciech Szczęsny (AS Roma) – AS Roma wygrała przed własną publicznością z Juventusem 3:1. Wojciech Szczęsny rozegrał pełne 90 minut w bramce wicelidera włoskiej ekstraklasy.

Bartosz Salamon (Cagliari) – Cagliari wygrało u siebie z Empoli 3:2. Bartosz Salamon cały mecz spędził na ławce gospodarzy.

Łukasz Skorupski (Empoli) – 90 minut w bramce Empoli rozegrał Łukasz Skorupski.

Thiago Cionek (Palermo) – Palermo pokonało u siebie Genoę 1:0. Thiago Cionek rozegrał pełne 90 minut w zespole gospodarzy.

Bartłomiej Drągowski (Fiorentina) – Fiorentina wygrała na własnym obiekcie z Lazio 3:2. Bartłomiej Drągowski cały mecz spędził na ławce gospodarzy.

Karol Linetty (Sampdoria) – 58 minut Karola Linettego w meczu Sampdoria – Chievo Werona. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Serie B:

Tomasz Kupisz (Novara) – Novara pokonała u siebie Entellę 2:0. Tomasz Kupisz cały mecz spędził na ławce gospodarzy.

Błażej Augustyn (Ascoli) – Ascoli wygrało na wyjeździe z Bari 1:0. Błażej Augustyn rozegrał pełne 90 minut w ekipie gości.

Zjednoczone Emiraty Arabskie:

League:

Adrian Mierzejewski (Al Sharjah) – Al Sharjah zremisowało na wyjeździe z Dibba Al Fujairah 2:2. Adrian Mierzejewski zszedł z boiska w 90. minucie spotkania. Al Sharjah zakończyło ligowy sezon na 9. miejscu w ligowej tabeli. Najprawdopodobniej było to ostatnie spotkanie Polaka w barwach "Białych Pszczół".

POLACY ZA GRANICĄ w GOL24

Więcej o POLAKACH ZA GRANICĄ

Pod Ostrzałem GOL24

**WIĘCEJ odcinków

**

Wielcy piłkarze, którzy nie wygrali Ligi Mistrzów

Materiał oryginalny: Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO] - Gol24