Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Kamil Grosicki wszedł z ławki i zdobył dwie bramki
Kamil Grosicki wszedł z ławki i zdobył dwie bramki Paweł Relikowski/Polska Press
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:

Premier League:

Artur Boruc (Bournemouth) – Czyste konto Artura Boruca w meczu Bournemouth – Tottenham Hotspur (0:0). Bournemouth zajmuje 10. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 12 punktów.

Łukasz Fabiański (Swansea) – Czyste konto zachował również Łukasz Fabiański. Swansea bezbramkowo zremisowało z Watfordem. „Łabędzie” zajmują przedostatnie miejsce w tabeli z 5 punktami na koncie.

Championship:

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Newcastle wygrało u siebie z Ipswich Town 3:0. Białkowski rozegrał całe spotkanie w bramce przyjezdnych.

Damien Perquis (Nottingham) – Nottingham przegrało u siebie z Cardiff 1:2. Perquis rozegrał pełne 90 minut.

Tomasz Kuszczak (Birmingham) - Porażka Birmingham w wyjazdowym meczu z Burton (0:2). Tomasz Kuszczak cały mecz spędził na ławce gości.

Paweł Wszołek (QPR) – QPR przegrało na wyjeździe z Sheffield Wednesday 0:1. Paweł Wszołek wszedł na boisko w 74. minucie.

Ariel Borysiuk (QPR) – Ariel Borysiuk rozegrał 80 minut w meczu przeciwko Sheffield.

Belgia:

Jupiler League:

Łukasz Teodorczyk (Anderlecht) – Kolejny gol Łukasza Teodorczyka dla Anderlechtu. Tym razem „Fiołki” przegrały wyjazdowe spotkanie z Club Brugge 1:2.

Cypr:

Pierwsza Dywizja:

Arkadiusz Piech (Apollon) – Apollon wygrał u siebie z Anagennisi 4:0. Arkadiusz Piech całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy. Apollon zajmuje 6. miejsce w ligowej tabeli.

Mateusz Taudul (Zakakíou) – Zakakiou przegrało u siebie z AEK-iem Larnaka 2:5. Taudul cały mecz spędził na ławce gospodarzy.

Dania:

Super League:

Kamil Wilczek (Brondby) – 71 minut Kamila Wilczka w meczu Brondby IF – Aarhus (1:0).

Patryk Wolański (Horsens) – Patryk Wolański z wysokości ławki rezerwowej oglądał mecz pomiędzy Horsens i Randers. Gospodarze wygrali 1:0.

Francja:

Ligue 1:

Kamil Glik (AS Monaco) – Monaco wygrało na własnym stadionie z Montpellier 6:2. Kamil Glik rozegrał pełne 90 minut w zespole gospodarzy. Reprezentant Polski w pierwszej części spotkania otrzymał żółtą kartkę.

Kamil Grosicki (Rennais) – Kamil Grosicki bohaterem Stade de Rennais. „Grosik” wszedł na boisko w 51. minucie i strzelił dwa gole, dzięki czemu jego drużyna wygrała z Nantes 2:1.

Mariusz Stępiński (Nantes) – Polski napastnik rozegrał 84 minuty w barwach Nantes. "Stępel" brał udział przy bramce dla swojej drużyny.

Igor Lewczuk (Bordeaux) – Remisem 1:1 zakończył się mecz Bordeaux – Nancy. Igor Lewczuk rozegrał całe spotkanie w defensywie gospodarzy.

Maciej Rybus (Lyon) – Olympique Lyon przegrał u siebie z Guingamp 1:3. Maciej Rybus przebywał na boisku przez pełne 90 minut.

Grzegorz Krychowiak (PSG) – Bezbramkowym remisem zakończył się mecz pomiędzy PSG i Marsylią. Krychowiak całe spotkanie przesiedział na ławce Mistrzów Francji.

Hiszpania:

Primera Division:

Przemysław Tytoń (Deportivo) – Deportivo przegrało na wyjeździe z Celtą Vigo 1:4. Tytoń wciąż jest bramkarzem rezerwowym zespołu z La Coruny.

Segunda Division:

Paweł Kieszek (Cordoba) – Cordoba zremisowała na wyjeździe z Elche 1:1. Paweł Kieszek rozegrał całe spotkanie w bramce gości.

Holandia:

Eredivisie:

Mateusz Klich (Twente) – 90 minut Mateusza Klicha w meczu G.A. Eagles – Twente Enschede (0:2).

Wojciech Golla (Nijmegen) – 90 minut i żółta kartka Wojciecha Golli w meczu NEC Nijmegen – Vitesse (1:1).

Filip Kurto (Excelsior) – Excelsior Rotterdam przegrał u siebie z PEC Zwolle 0:2. Filip Kurto wciąż jest bramkarzem rezerwowym Excelsioru.

Eereste Divisie:

Piotr Parzyszek (De Graafschap) – Graafschap przegrało u siebie z Helmond 2:4. Piotr Parzyszek rozegrał pełne 90 minut w zespole gospodarzy.

Filip Bednarek (De Graafschap) – Całe spotkanie w bramce De Graafschap rozegrał 23-letni Filip Bednarek.

Adrian Purzycki (Sittard) – Fortuna przegrała na wyjeździe z Bredą 1:3. Adrian Purzycki całe spotkanie spędził na ławce przyjezdnych.

Mikołaj Smyłek (Maastricht) – MVV Maastricht wygrało na wyjeździe z Jong Utrecht 2:1. Mikołaj Smyłek wciąż jest bramkarzem rezerwowym MVV.

Japonia:

J-League:

Krzysztof Kamiński (Jubilo Iwata) – 1:1 w spotkaniu Nagoya – Jubilo Iwata. Krzysztof Kamiński rozegrał całe spotkanie w bramce beniaminka japońskiej ekstraklasy.

Kazachstan:

1. liga:

Przemysław Trytko (Atyrau) – 22 minuty rozegrane przez Przemysława Trytkę w meczu FK Akzhayik – Atyrau (3:1).

Niemcy:

1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Bayern Monachium wygrał na własnym stadionie z Borussią Moenchengladbach 2:0. Robert Lewandowski rozegrał pełne 90 minut w zespole lidera niemieckiej ekstraklasy.

Paweł Olkowski (Koeln) – Pierwsza ligowa porażka Kolonii. „Koziołki” przegrały wyjazdowe spotkanie z Herthą BSC 1:2. Olkowski cały mecz przesiedział na ławce gości.

Łukasz Piszczek (Borussia) – Szalony mecz w Ingolstadt. Spotkanie z Borussią Dortmund zakończyło się remisem 3:3. Łukasz Piszczek rozegrał pełne 90 minut w ekipie BVB.

Jakub Błaszczykowski (Wolfsburg) – Wolfsburg przegrał wyjazdowe spotkanie z Darmstadt 1:3. Jakub Błaszczykowski całe spotkanie spędził na ławce „Wilków”.

Eugen Polanski (Hoffenheim) – Hoffenheim wygrało na wyjeździe z Bayerem Leverkusen 3:0. Eugen Polanski pojawił się na boisku w 58. minucie spotkania.

Rafał Gikiewicz (Freiburg) – SC Freiburg wygrał na własnym obiekcie z Augsburgiem 2:1. Rafał Gikiewicz cały mecz przesiedział na ławce beniaminka niemieckiej ekstraklasy.

2. Bundesliga:

Artur Sobiech (Hannover) – Wyjazdowa porażka Hannoveru w meczu z Norymbergą (0:2). Sobiech przebywał na placu gry przez pierwsze 45 minut.

Adam Bodzek (Fortuna) – Fortuna Dusseldorf wygrała 4:0 z Arminią Bielefeld. Adam Bodzek rozegrał pełne 90 minut w ekipie gospodarzy.

Daniel Łukasik (Sandhausen) – Sandhausen wygrało z Sankt Pauli 3:0. Łukasik cały mecz spędził na ławce gospodarzy.

Waldemar Sobota (Sankt Pauli) – Pełne 90 minut w hamburskim zespole rozegrał Waldemar Sobota.

Marcin Kamiński (Stuttgart) – Stuttgart pokonał na własnym stadionie TSV 1860 Monachium 2:1. Marcin Kamiński cały mecz spędził na ławce VfB.

Norwegia:

Tippeligaen:

Piotr Leciejewski (Brann) – Brann wygrało z Molde 2:1. Piotr Leciejewski rozegrał cały mecz w bramce gospodarzy.

Łukasz Jarosiński (Stromsgodset) – Zwycięstwo Stromsgodset na wyjeździe z Sogndal 1:0. Jarosiński całe spotkanie spędził na ławce gości.

Rosja:

Premjer Liga:

Janusz Gol (Amkar Perm) – Amkar Perm przegrał na wyjeździe z Krasnodarem 0:1. Janusz Gol rozegrał pełne 90 minut.

Artur Jędrzejczyk (Krasnodar) – Z kolei 90 minut w ekipie FK rozegrał Artur Jędrzejczyk.

Turcja:

Super Lig:

Patryk Tuszyński (Rizespor) – Rizespor wygrał u siebie z Genclerbirligi 2:1. Patryk Tuszyński wszedł na boisko w 79. minucie przy wyniku 1:1.

2. liga:

Adam Stachowiak (Gaziantep Belediyespor) – Gaziantep przegrał na wyjeździe z Denizlisporem 1:2. Adam Stachowiak rozegrał pełne 90 minut w bramce Belediyesisporu.

Włochy:

Serie A:

Piotr Zieliński (Napoli) – SSC Napoli wygrało wyjazdowe spotkanie z Crotone 2:1. Piotr Zieliński wszedł na plac gry w 63. minucie.

Wojciech Szczęsny (AS Roma) – Roma wygrała u siebie z Palermo 4:1. Wojciech Szczęsny rozegrał całe spotkanie w bramce wicelidera Serie A.

Thiago Cionek (Palermo) – 90 minut w defensywie Palermo rozegrał Thiago Cionek.

Karol Linetty (Sampdoria) – “Derby di Genova” dla Sampdorii, która wygrała z Genoą 2:1. Karol Linetty rozegrał pełne 90 minut, ponadto w drugiej połowie został ukarany żółtą kartką.

Łukasz Skorupski (Empoli) – Czyste konto Łukasza Skorupskiego w meczu Empoli – Chievo Werona. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Bartosz Salamon (Cagliari) – Cagliari przegrało u siebie z Fiorentiną 3:5. Bartosz Salamon rozegrał 52 minuty.

Serie B:

Tomasz Kupisz (Novara) – Zwycięstwo Novary przed własną publicznością w meczu z Avellino (1:0). Tomasz Kupisz całe spotkanie spędził na ławce.

Błażej Augustyn (Ascoli) – Pełne 90 minut Błażeja Augustyna w meczu Cittadella – Ascoli (0:1).

Potencjalne występy Polaków w poniedziałkowych meczach:

APOEL (Mateusz Piątkowski) – Achnas (Patryk Procek)
Kaiserslautern (Kacper Przybyłko) – Bochum (Paweł Dawidowicz)

Autorem zestawienia jest Marcin Trzyna - obserwuj na Twitterze!

Materiał oryginalny: Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO] - Gol24