sportowy24
  Jak będzie wyglądać kuchnia na PGE Arenie Gdańsk podczas...

  Jak będzie wyglądać kuchnia na PGE Arenie Gdańsk podczas Euro 2012?

  Artur Michna

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Tak będzie wyglądać główna sala restauracyjna na gdańskim stadionie...

  Tak będzie wyglądać główna sala restauracyjna na gdańskim stadionie... ©Materiały prasowe

  W ciągu zaledwie trzech tygodni sportowych rozgrywek w ramach Euro 2012 do Trójmiasta przybędzie około 200 tys. gości, w większości z zagranicy.
  Tak będzie wyglądać główna sala restauracyjna na gdańskim stadionie...

  Tak będzie wyglądać główna sala restauracyjna na gdańskim stadionie... ©Materiały prasowe

  - W Gdańsku rozegrane zostaną trzy mecze grupowe i ćwierćfinał - mówi Michał Brandt, rzecznik Gdańskiego Projektu Euro 2012 przy Biurze Prezydenta ds. Sportu i Euro 2012.- Ponieważ szanse, że na PGE Arenie zagra reprezentacja Polski, są dość nikłe, należy założyć, że gros przyjezdnych będą stanowić goście zagraniczni.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Euro 2012 w Gdańsku

  Z danych opracowanych na życzenie UEFA wynika, że w promieniu dwóch godzin jazdy samochodem od stadionu PGE Arena do dyspozycji kibiców będzie 198 tys. miejsc noclegowych. Odległość hoteli od miejsca wydarzeń sportowych niepokoi doc. dr. Henryka J. Lewandowskiego, prodziekana Wyższej Szkoły Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku. - W środowisku restauratorów panuje obawa, że goście imprez sportowych Euro 2012 mogą nawet nie dotrzeć do starówki - wyjaśnia doc. Lewandowski. - W przypadku imprez masowych, takich jak choćby niedawny koncert Lady Gagi, nie obserwuje się żadnego wzrostu liczby klientów w restauracjach na starówce. Ludzie dowożeni są transportem zorganizowanym pod samo miejsce imprezy, a po imprezie są odwożeni. Nie mają nawet szansy dotrzeć na starówkę.

  Organizatorzy Euro 2012 w Gdańsku są bardziej optymistyczni. - Wiemy z doświadczeń organizatorów innych wielkich imprez piłkarskich, że dużym powodzeniem będą się cieszyć restauracje, a przede wszystkim puby i ogródki piwne - mówi Michał Brandt. - Na placu Zebrań Ludowych, czyli 15 minut spacerem od Głównego Miasta, zostanie zorganizowana Strefa Kibica z wielkim telebimem. Gości będzie tak wielu, że placówki gastronomiczne, w których będzie możliwość obejrzenia telewizyjnych transmisji meczów, mogą się spodziewać oblężenia.

  Liczby wskazują, że podczas Euro 2012 Trójmiasto odwiedzi znacznie więcej kibiców niż mogą pomieścić stadion PGE Arena i Strefa Kibica razem.

  - Większość wolnego czasu kibice spędzą na Starym i Głównym Mieście - uważa Michał Brandt. - Tak naprawdę podczas turnieju życie się toczy właśnie w centrum, a dopiero na kilkadziesiąt minut przed meczem przenosi się na stadion i do Strefy Kibica. To spowoduje, że ryzyko pustych restauracji czy pubów w centrum po prostu nie istnieje.

  Zwiększony ruch to potencjał do wykorzystania przez restauratorów i właścicieli pubów. Niektórzy restauratorzy już dziś myślą o zorganizowaniu dodatkowych miejsc w ogródkach przed lokalami, dzięki czemu mogliby zwielokrotnić swoje obroty. Obawiają się jednak możliwości wprowadzenia zakazu sprzedaży alkoholu w czasie mistrzostw.

  - Należy pamiętać, że podczas imprez masowych czasami wprowadza się pewne ograniczenia, a ewentualny zakaz sprzedaży alkoholu mógłby skutecznie podciąć skrzydła gastronomii - ostrzega doc. Lewandowski. - Władzom powinno szczególnie zależeć na promocji miasta w okresie Euro 2012, więc powinny zachęcać gastronomów do otwierania ogródków restauracyjnych, a zezwolenia na ich prowadzenie wydawać od ręki i wręcz za darmo.
  1 3 4 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  BUŁKA ZE ŚLEDZIEM

  sailor (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 53 / 62

  bułki ze śledziem czy łososiem od zawsze można kupić na Kilerwoche czy Warnemunde woche

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  aCmqDugjjV

  ajafdRESgs (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 56 / 56

  Yu7XrW magscmrvupje, [u**********zdubddeltahr.com/]zdubddeltahr[/url], [link=http://fzcnoyxfvnkz.com/]fzcnoyxfvnkz[/link], http://favelcabkpfi.com/

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Wyniki wyborów samorządowych 2018 [NASZA WYSZUKIWARKA]

  Wyniki wyborów samorządowych 2018 [NASZA WYSZUKIWARKA]

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!