Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 2:1 (1:1)

W meczu piłkarskiej ekstraklasy Lechia Gdańsk przegrała w Białymstoku z Jagiellonią 1:2

Jagiellonia: Sandomierski - Bartczak, Skerla, Cionek, Norambuena - Kupisz (72 Seratlić), Grzyb (46 Tymiński), Plizga, Hermes, Makuszewski (46 Pawłowski) - Frankowski

Lechia: Małkowski - Deleu, Bąk, Vućko, Hajrapetjan - Nowak (64 Benson), Machaj, Pietrowski - Traore (86 Poźniak), Dawidowski (71 Wiśniewski), Lukjanovs.

1 minuta - sędzia Paweł Gil z Lublina rozpoczął mecz

7 min. - po rzucie rożnym i dośrodkowaniu Hajrapetjana zamieszanie w polu karnym gospodarzy. Najsprytniejszy był Lukjanovs, który wepchnął piłkę do siatki. 1:0 dla Lechii!!!

13 min. - niecelny strzał głową Bartczaka

14 min. - również niecelny strzał Machaja

16 min. - żółta kartka dla Deleu

17 min. - po strzale Plizgi z wolnego dobrze interweniował Małkowski

25 min. - akcja Dawidowskiego, Lukjanova i Traore, ale bez efektu

26 min. - nieskuteczny strzał Lukjanovsa

36 min. - dośrodkowanie Lukjanovsa, ale skaczący do piłki Traore faulował rywala

39 min. - niepotrzebny faul Pietrowskiego. Z rzutu wolnego dośrodkował Plizga, a gola strzałem głową zdobył Skerla. Jagiellonia - Lechia 1:1!

44 min. - Sandomierski z problemami złapał piłkę po strzale głową Bąka

45 min. - Małkowski z problemami odbił piłkę po strzale głową Bartczaka

45 min. - koniec pierwszej połowy meczu. Jagiellonia - Lechia 1:1

46 min. - zmiana w Jagiellonii: za Makuszewskiego wszedł Pawłowski

46 min. - zmiana w Jagiellonii: za Grzyba wszedł Tymiński

46 min. - początek drugiej połowy spotkania

46 min. - żółta kartka dla Tymińskiego

48 min. - żółta kartka dla Nowaka

59 min. - Dawidowski nie zdołał oddać strzału, ale wycofał piłkę, jednak uderzenie Traore zostało zablokowane

59 min. - żółta kartka dla Hajrapetjana

63 min. - gdańszczanie stracili piłkę w środku pola, ale Pawłowski strzelił niecelnie z pola karnego

64 min. - zmiana w Lechii: za Nowaka wszedł Benson. To debiut tego piłkarza w Lechii

70 min. - żółta kartka dla Norambueny

71 min. - zmiana w Lechii: za Dawidowskiego wszedł Wiśniewski

72 min. - zmiana w Jagiellonii: za Kupisza wszedł Seratlić

75 min. - strzelał Vućko, ale Sandomierski z problemami złapał piłkę

80 min. - dobry strzał Wiśniewskiego z dystansu, ale Sandomierski wybił piłkę na rzut rożny

82 min. - po dośrodkowaniu Hajrapetjana piłkę głową do siatki skierował Traore, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej

86 min. - zmiana w Lechii: za Traore wszedł Poźniak

89 min. - podawał Seratlić, a Frankowski z bliska skierował piłkę do bramki. Jagiellonia - Lechia 2:1!