Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 1:1 (1:1)! Lechia w półfinale Pucharu Polski!

Grzegorz Mehring
W rewanżowym meczu ćwierćfinałowym piłkarskiego Pucharu Polski Lechia Gdańsk zremisowała w Białymstoku z Jagiellonią 1:1 (1:1). W pierwszym meczu było 0:0 i to Lechia awansowała do półfinału Pucharu Polski! Jagiellonia: Sandomierski - Kijanskas, Cionek, Skerla, Pejović - Kupisz, Grzyb (81 Essomba), Hermes (86 Seratlić), Lato - Pawłowski (72 Sotirović) - Frankowski. Lechia: Małkowski - Deleu, Bąk, Vućko, Andriuskievicius - Poźniak (61 Bajić), Surma, Nowak - Lukjanovs (77 Dawidowski), Buval, Traore (90+1 Pietrowski).

1 minuta - sędzia Szymon Marciniak z Płocka rozpoczął mecz w Białymstoku
5 min. - początek dla Jagiellonii, ale na razie brakuje strzałów
5 min. - celny strzał Laty, piłkę złapał Małkowski
9 min. - dośrodkowanie w pole karne gdańszczan i Vućko głową wybił piłkę poza boisko
12 min. - pierwszy celny strzał Lechii. Uderzenie Lukjanovsa z dystansu było jednak zbyt lekkie i piłkę bez problemów złapał Sandomierski
18 min. - Hermes huknął z dystansu i Małkowski świetnie przeniósł piłkę nad poprzeczką
22 min. - gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska
23 min. - strzelał Pawłowski z pola karnego, ale piłka minęła gdańską bramkę
24 min. - Lato ograł łatwo Lukjanovsa, dośrodkował, a uderzenie głową Frankowskiego było bardzo niedokładne
25 min. - akcję rozpoczął Vućko, podał na lewą stronę do Traore, ten dośrodkował w pole karne, a do podania świetnie wyszedł Lukjanovs i wślizgiem wpakował piłkę do siatki. Lechia prowadzi w Białymstoku z Jagiellonią 1:0!
28 min. - kolejna dobra akcja Lechii. Po zagraniu Surmy, mocno, ale i niecelnie strzelał Traore
34 min. - po dośrodkowaniu z rogu Poźniaka piłka trafiła pod nogi Bąka, ale jego strzał z kilku metrów został zablokowany
35 min. - kolejna akcja Lechii. Z kilkunastu metrów strzelał Nowak, ale piłka przeleciała w niewielkiej odległości od słupka bramki Jagiellonii
36 min. - dobry strzał Laty, który świetnie obronił Małkowski
37 min. - po dośrodkowaniu z rogu Grzyba piłka odbiła się od Skerli i... wpadła do bramki obok zaskoczonego Małkowskiego. Lechia remisuje w Białymstoku z Jagiellonią 1:1
41 min. - znowu w dobrej sytuacji znalazł się Frankowski, ale strzelił mocno i nad poprzeczką. "Franek" wciąż nie jest w formie strzeleckiej
45 min. - koniec pierwszej połowy meczu. Jagiellonia - Lechia 1:1

46 min. - początek drugiej połowy pucharowego spotkania w Białymstoku
46 min. - silny strzał Buvala sprzed pola karnego, ale bardzo niecelny
52 min. - Małkowski bohaterem! Wyszedł zwycięsko w pojedynku sam na sam z Frankowskim. Początek drugiej połowy zdecydowanie dla Jagiellonii
57 min. - Lechia zbyt bardzo cofnięta. Powtarza się sytuacja z meczu ligowego. Silny strzał Kupisza z dystansu, ale piłka poleciała metr nad bramką
61 min. - zmiana w Lechii: za Poźniaka wszedł Bajić
68 min. - kolejna próba gospodarzy. Tym razem strzelał z dystansu Pawłowski, a piłka przeleciała tuż obok bramki. Zdaniem sędziego Małkowski dotkną piłkę i przyznał rzut rożny dla Jagiellonii. Z tego stałego fragmentu gry nie powstało jednak żadne zagrożenie
72 min. - zmiana w Jagiellonii: za Pawłowskiego wszedł Sotirović
74 min. - fatalne zachowanie Deleu, który zagrał piłkę ręką w polu karnym. Rzut karny dla Jagiellonii. Frankowski strzelił mocno, zmylił Małkowskiego, ale trafił w słupek! Wciąż remis 1:1, który dalej awans Lechii!
77 min. - zmiana w Lechii: za Lukjanovsa wszedł Dawidowski
78 min. - Małkowski złapał piłkę po strzale głową Sotirovicia
81 min. - zmiana w Jagiellonii: za Grzyba wszedł Essomba
85 min. - żółta kartka dla Surmy
86 min. - zmiana w Jagiellonii: za Heremesa wszedł Seratlić
86 min. - Skerla strzelił gola dla Jagiellonii, ale sędzia słusznie odgwizdał pozycję spaloną. Wciąż remis 1:1.
87 min. - strzał Dawidowskiego, ale niecelny
90+1 min. - zmiana w Lechii: za Traore wszedł Pietrowski
90+3 min. - koniec meczu! Jagiellonia - Lechia 1:1! Lechia w półfinale Pucharu Polski!