IV liga. Rezerwy Lechii Gdańsk i Chojniczanki Chojnice strzelały w Sopocie. Goście lepiej weszli w mecz, ale skończyło się remisem [ZDJĘCIA]

od 16 lat
IV Liga RWS Investment Group. Lechia II Gdańsk i Chojniczanka II Chojnice spotkały się w sobotnie popołudnie na boisku sopockiego Ogniwa. Chociaż to zespół trenera Tomasza Pozorskiego lepiej wszedł w mecz i po 40 minutach prowadził 2:0, to w końcówce musiał powalczyć o punkt.

Druga drużyna Chojniczanki na boisku w Sopocie już w 50. sekundzie spotkania z rezerwami Lechii Gdańsk wyszła na prowadzenie. Z błędu rywali, podania wzdłuż boiska, skorzystali przyjezdni, a akcję wykończył 16-letni Kacper Madej i było 1:0 dla "Chojny". Na 2:0 po 40 minutach podwyższył Mateusz Remiszka.

Zespół trenera Dominika Czajki wziął się w końcu w garść i tuż przed zmianą stron gola kontaktowego zdobył Mateusz Borcuch. Napastnik biało-zielonych strzelił celnie także tuż po przerwie i zrobiło się 2:2. A trzy minuty później gospodarze wyszli na prowadzenie, po tym jak rzut karny zamienił na bramkę Kacper Urbański. Chwilę wcześniej zawodnicy Chojniczanki pogubili się we własnym polu karnym i jeden z nich zagrał futbolówkę ręką.

Lechia II zanotowała znakomity powrót do gry, ale z trzech punktów w sobotę nie mogła się cieszyć. Na listę strzelców, ale dla "Chojny" wpisał się bowiem jeszcze Daniel Czerwiński i skończyło się podziałem "oczek".

Po 14 rozegranych spotkaniach w IV lidze Chojniczanka II ma 21 punktów w tabeli. Lechia II, która zaliczyła 13 spotkań, ma 14 punktów. Z 39 punktami prowadzi w stawce Kaszubia Kościerzyna, która w sobotę rozbiła aż 8:0 Pogoń Lębork. Hat-trickiem popisał się Przemysław Żukowski.

15. kolejka spotkań w IV lidze na Pomorzu w ogóle obfitowała w wysokie wyniki. W sobotę wicelider tabeli Stolem Gniewino pokonał 6:1 MKS Władysławowo, Gwiazda Karsin rozbiła 7:2 Sokoła Zblewo (Mateusz Borowski zdobył w tym spotkaniu aż pięć bramek), Jantar Ustka wygrał 4:3 z Arką II Gdynia, a Grom Nowy Staw 4:2 z Aniołami Garczegorze.

Lechia II Gdańsk - Chojniczanka II Chojnice 3:3 (1:2)
Bramki:
0:1 Kacper Madej (1), 0:2 Mateusz Remiszka (40), 1:2 Mateusz Borcuch (42), 2:2 Mateusz Borcuch (48), 3:2 Kacper Urbański (51-karny), 3:3 Daniel Czerwiński (75)

Lechia II: Mirus - Pietrzak, Łabor, Drzazga, Landowski - Sadowski, Kaczorowski, Urbański, Kałuziński, Majer - Borcuch

Chojniczanka II: Banach – Szopiński, Korczyc (30 Gąsiorowski), Tomaszewski, Andrzejewski – Remiszka (90 Sztuka), Nowakowski (60 Czerwiński), Madej, Trojanowski (90 Zimnicki), Kołtonowski – Schopinski (83 Raburski)