Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

IV Forum Pomorskiej Edukacji. Nauka, pasja i sukces

Ewa Andruszkiewicz
Pracodawcy oczekują absolwentów otwartych, podchodzących z pasją i zaangażowaniem do wykonywanej pracy
Pracodawcy oczekują absolwentów otwartych, podchodzących z pasją i zaangażowaniem do wykonywanej pracy Przemysław Świderski
Budowa atrakcyjnych programów edukacyjnych dla najmłodszych Pomorzan - to cel, jaki na najbliższe lata wyznaczył marszałek województwa.

Jak przygotować uczniów do wejścia na rynek pracy, w jaki sposób szkoła powinna wspierać młodzież w rozwijaniu swoich pasji - na te i inne pytania szukano odpowiedzi podczas IV Forum Pomorskiej Edukacji w Gdańsku.

Tematem debaty, która odbyła się w środę w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej, była edukacja ponadgimnazjalna, ważna, bo - jak podkreślał marszałek województwa Mieczysław Struk - tylko o krok dzieląca uczniów od dorosłego życia.

Aby wykonywany przez nich w przyszłości zawód nie sprawiał im trudności, skupić się trzeba według marszałka na poprawie wcześniejszych etapów ich szkolnictwa.

- Ważnym wyzwaniem dla Pomorza jest zwiększenie dostępności edukacji przedszkolnej. Choć dotychczas ze środków unijnych na lata 2007-2013 wsparliśmy 368 takich ośrodków - na łączną kwotę ponad 77 mln złotych - wciąż udział dzieci w edukacji przedszkolnej w województwie pomorskim jest niższy od średniej krajowej - przyznaje Mieczysław Struk.

W swoim wystąpieniu marszałek zaapelował też, by w ramach działań edukacyjnych wykorzystywać potencjał Pomorza i takich obiektów jak Europejskie Centrum Solidarności czy Teatr Szekspirowski w Gdańsku.

- Ważne, by szkoły otwierały się na to, co jest na zewnątrz. Oświata nie powinna być celem sama w sobie, trzeba patrzeć na to, co dzieje się za oknami i murami szkół. Istotne jest także badanie predyspozycji uczniów - tłumaczył Adam Krawiec, dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu w Urzędzie Marszałkowskim.

Matura 2016. Próbna matura 2015/2016 z Operonem. JĘZYK ANGIELSKI [ARKUSZE, ODPOWIEDZI]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki