reklama

ITD zapowiada kontrole

mm/ipZaktualizowano 
Archiwum
Od początku roku szkolnego 2016/17 Inspekcja Transportu Drogowego będzie prowadziła wzmożone kontrole gimbusów i autobusów szkolnych w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły". Celem tych działań będzie zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa dzieciom w drodze do szkoły.

We wrześniu 2015 roku inspektorzy skontrolowali około 1300 tego typu pojazdów. Blisko co dziewiąty skontrolowany przez ITD gimbus i autobus szkolny miał zatrzymany dowód rejestracyjny.

Gimbusy i autobusy szkolne są więc w gorszym stanie technicznym niż autokary przewożące dzieci na wypoczynek zimowy oraz letni. W trakcie briefingu minister minister Andrzej Adamczyk zaapelował do przedstawicieli jednostek samorządowych o zwracanie bacznej uwagi na tabor, którym są przewożone dzieci do szkół. - To jest niezmiernie ważne, nie oszczędzajmy na bezpieczeństwie najmłodszych uczniów dowożonych do szkoły – stwierdził minister Adamczyk.

Kontrole gimbusów i autobusów szkolnych będą prowadzone przez okres całego roku szkolnego, szczególnie w mniejszych miejscowościach. Zapewnienie bezpieczeństwa podczas przewozu dzieci autobusami to jeden z głównych celów Inspekcji Transportu Drogowego. Kontrole będą prowadzone wyrywkowo, jak również o taką kontrolę mogą poprosić dyrektorzy szkół, władze samorządowe lub sami rodzice, kontaktując się z właściwym wojewódzkim inspektoratem transportu drogowego. Inspektorzy sprawdzą przede wszystkim stan techniczny pojazdów, uprawnienia oraz trzeźwość kierowców.

P.o. Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur poinformował, że inspekcja prowadzi również w szkołach działania edukacyjne, których celem jest zwiększenie świadomości związanej z przepisami ruchu drogowego i podkreślił, że te inicjatywy cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem dzieci.

Zima 30-lecia w Polsce, zasypie nas śnieg

Wideo

Materiał oryginalny: ITD zapowiada kontrole - Polska Times

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 2

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

j
jack

jak straz miejska

k
krzysiek

a jak z edukacją dzieci odnośnie poruszania się po drodze może się nauczą i przy okazji powiedzą rodzicom i rodzeństwu jak się prawidłowo chodzi po ulicy, i dlaczego policja nie kontroluje pieszych i nie ładuje mandatów tylko co chwilę potrącenie pieszego, który  na widok samochodu powinien zejść z ulicy na pobocze. nie wspominając o lewej stronie...

Dodaj ogłoszenie