sportowy24
  IO w Rio: Magda Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj...

  IO w Rio: Magda Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj postraszyły rywalki

  SK

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Od lewej: Natalia Madaj i Magdalena Fularczyk-Kozłowska znakomicie rozpoczęły rywalizację na torze olimpijskim w Rio

  Od lewej: Natalia Madaj i Magdalena Fularczyk-Kozłowska znakomicie rozpoczęły rywalizację na torze olimpijskim w Rio ©Michał Żurawski

  Znakomicie popłynęli polscy wioślarze w pierwszym dniu rywalizacji na olimpijskim torze Lagoa w Rio de Janeiro. Z czterech osad trzy awansowały do dalszej etapu regat. Świetną formę pokazały wicemistrzynie świata Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj (obie LOTTO Bydgostia).
  Od lewej: Natalia Madaj i Magdalena Fularczyk-Kozłowska znakomicie rozpoczęły rywalizację na torze olimpijskim w Rio

  Od lewej: Natalia Madaj i Magdalena Fularczyk-Kozłowska znakomicie rozpoczęły rywalizację na torze olimpijskim w Rio ©Michał Żurawski

  Polki w przedbiegu musiały zająć jedno z trzech pierwszych miejsc, aby awansować do półfinału. Od początku objęły prowadzenie i na każdej pięćsetce powiększały przewagę. Na mecie pomimo silnie wiejącego wiatru wyprzedziły drugie Chinki aż o dziewięć sekund. Można było odnieść wrażenie, że ten bieg nie był startem w regatach, a jedynie mocnym treningiem. Polki popłyną we wtorkowym półfinale o godz. 15.10 czasu polskiego.


  Bardzo dobrze popłynęła także męska czwórka podwójna w składzie: Mateusz Biskup, Wiktor Chabel, Dariusz Radosz (LOTTO-Bydgostia), Mirosław Ziętarski (AZS UMK Energa Toruń). Dwie pierwsze osady z przedbiegów awansowały bezpośrednio do finału (środa, godz. 15.22). Polacy zajęli 2. miejsce za Australijczykami.

  Nie powiodło się jedynie czwórce podwójnej kobiet, w której szlakową jest bydgoska zawodniczka Monika Ciaciuch (LOTTO-Bydgostia), a jej partnerkami Maria Springwald, Joanna Leszczyńska, Agnieszka Kobus. Do 500 m w przedbiegu z udziałem trzech osad prowadziły Polki – do finału bezpośredni awans zapewniały sobie tylko zwyciężczynie. Później na prowadzenie wyszły Niemki (wicemistrzynie świata), które nie oddały zwycięstwa już do mety.

  Polki popłyną w poniedziałek o 15.10 w repasażu z udziałem pięciu osad, z których jedna odpadnie z dalszej rywalizacji.
  Do ćwierćfinału (wtorek, godz. 13.30) awansował z 2. miejsca nasz skiffista Natan Węgrzycki-Szymczyk.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl

  Sportowy24 na Facebooku

  Galerie

  GOL24 na Facebooku