Inwestycje w topowych lokalizacjach - pewna lokata kapitału na rosnącym rynku najmu w Polsce!

Materiał informacyjny BPI Real Estate Poland
Warszawska Chmielna, czy wrocławska Czysta 4 to ulice, których nie trzeba nikomu przedstawiać. Centralnie zlokalizowane są bez wątpienia topowymi lokalizacjami na kluczowych rynkach nieruchomości w Polsce. Na uwagę zasługują też nowo odkryte i wzrastające na atrakcyjności miejsca na mapie innych polskich miast – np. dzielnica Starołęka w Poznaniu czy malownicze Wzgórze Berdnadowo w Gdyni. Nie bez powodu to właśnie w tych 4 miejscach spółka BPI Real Estate Poland należąca do belgijskiej grupy kapitałowej CFE postanowiła zrealizować swoje 4 nowe inwestycje w Polsce. Chmielna Duo w Warszawie, Czysta 4 we Wrocławiu, a także poznańska Panoramiqa i gdyńskie Bernadovo to projekty, które warto wziąć pod uwagę szukając pewnej inwestycji, która będzie dobrą lokatą kapitału na gorącym obecnie rynku najmu. Wszystkie projekty w portfolio belgijskiego dewelopera realizowane są zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, a także w duchu koncepcji 15-minutowego miasta, która zakłada dostępność wszelkich usług możliwie blisko miejsca zamieszkania.

Chmielna Duo – samo serce Stolicy vis a vis Varso Tower

Chmielna Duo, najnowsza z inwestycji BPI Real Estate Poland w Polsce, zlokalizowana jest w samym sercu Warszawy vis a vis najwyższego budynku w Unii Europejskiej – Varso Tower. Projekt inspirowany stylem art déco wyróżnia ogród na dachu, wykorzystanie wysokiej jakości materiałów budowlanych, a także otwarty pasaż handlowy, który połączy ulice Chmielną i Złotą. W ofercie sprzedaży stołecznej inwestycji BPI Real Estate Poland znajdują się 243 mieszkania i apartamenty od 35 do ponad 105 mkw. zlokalizowane w dwóch budynkach. Jest to doskonały produkt inwestycyjny, dla wszystkich tych, którzy rozpatrują warszawski rynek najmu jako atrakcyjną formę ulokowania kapitału. W ramach inwestycji powstanie również garaż podziemny z wjazdem od ulicy Chmielnej oraz 6 lokali usługowych w otwartym pasażu handlowym, który połączy ulicę Chmielną z ulicą Złotą. Spośród udogodnień dla mieszkańców można wyróżnić, recepcję, stanowiska do ładowania aut elektrycznych, a także stojaki dla rowerów i myjki dla jednośladów i psów. Na ostatniej kondygnacji jednego z budynków znajdzie się ogród z drzewami i bogatą roślinnością niskopienną oraz elementami małej architektury. Na wewnętrznym zielonym dziedzińcu poza przestrzeniami wspólnymi zlokalizowane zostaną także ogródki przynależne do mieszkań usytuowanych na parterze.

Inwestycja Chmielna Duo realizowana przez BPI Real Estate Poland w Warszawie
Inwestycja Chmielna Duo realizowana przez BPI Real Estate Poland w Warszawie

Strategia biznesowa BPI Real Estate Poland zakłada realizację kolejnych inwestycji w najbardziej atrakcyjnych lokalizacjach w kluczowych miastach Polski. Są to: Warszawa, Wrocław, Trójmiasto i Poznań. Innym ważnym elementem rozwoju naszej firmy są zasady zrównoważonego rozwoju oraz koncepcja miasta 15-minutowego. Jest to zgodne z naszym mottem urban shapers for good i misją kształtowania miejskiej harmonii poprzez inspirujące projekty deweloperskie. Chmielna Duo bez wątpienia jest kolejnym wyjątkowym projektem w naszym portfolio, który powstaje w topowej lokalizacji. Jest to przede wszystkim doskonały produkt dla osób zainteresowanych inwestycyjnym zakupem nieruchomości. Struktura mieszkań w ofercie została dopasowana do aktualnych potrzeb rynku najmu, a wśród naszych klientów są przede wszystkim inwestorzy indywidualni rozpatrujący stołeczny rynek real estate jako atrakcyjną formę ulokowania kapitału - mówi Wojciech Smolak, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w BPI Real Estate Poland.

Ceny mieszkań w inwestycji Chmielna Duo w ofercie przedsprzedaży BPI Real Estate Poland wynoszą średnio ok. 27000 PLN/ mkw.

Więcej informacji nt. oferty można uzyskać na stronie: chmielnaduo.pl

Czysta 4 – tuż obok Starego Miasta we Wrocławiu

Drugim, centralnie zlokalizowanym projektem w portfolio BPI Real Estate Poland jest Czysta 4 we Wrocławiu. Jest to już drugi po Bulwarach Książęcych, projekt belgijskiego dewelopera realizowany we Wrocławiu. Czysta 4 powstaje na miejscu dawnej galerii handlowej w pobliżu Starego Miasta. W ofercie dewelopera znajdują się 183 mieszkania i apartamenty o różnej strukturze (od 1 do 4 pokojowych) z przynależnymi ogródkami, balkonami lub tarasami. Każde z mieszkań wyposażone będzie w system typu smart home. Na kondygnacji podziemnej oprócz hali garażowej z 93 miejscami postojowymi znajdą się również komórki lokatorskie. W projekcie przewidziano liczne udogodnienia dla mieszkańców jak schowki na rowery, zielony dach ze strefą do odpoczynku, recepcję i przestrzeń coworkingową dla osób pracujących zdalnie, a także wewnętrzny, zielony dziedziniec.

– Inwestycja odpowiada na potrzeby osób poszukujących mieszkań w pobliżu różnorodnych funkcji, usług oraz udogodnień, jakie niesie za sobą bliskość miasta. Projekt przeznaczony jest dla osób dynamicznych, potrzebujących łatwego i szybkiego przemieszczania się, najczęściej bez samochodu, ceniących ograniczanie wytwarzania śladu węglowego. Już teraz widzimy bardzo duże zainteresowanie projektem, zarówno wśród klientów szukających mieszkania do zamieszkania, jak i pod inwestycję – mówi Wojciech Smolak.

W projekcie nie zapomniano o rozwiązaniach ekologicznych jak m.in. panele fotowoltaiczne, duża ilość miejsc dla rowerów, system nawadniania opartego o wodę deszczową, budki lęgowe dla ptaków, czy zachowanie większości rosnących na terenie inwestycji drzew. Projekt przewiduje także recykling materiałów, dzięki ponownemu wykorzystaniu odzyskanych z poprzedniego budynku elementów kamiennej elewacji, która zostanie wykorzystana we wnętrzach nowego budynku.

Inwestycja Czysta 4 realizowana przez BPI Real Estate Poland we Wrocławiu
Inwestycja Czysta 4 realizowana przez BPI Real Estate Poland we Wrocławiu

Ceny mieszkań w inwestycji CZYSTA 4 w ofercie BPI Real Estate Poland wynoszą średnio ok. 18 700 PLN/ mkw.

Więcej informacji nt. oferty Czystej 4 we Wrocławiu dostępne jest na stronie: czysta4.pl

Panoramiqa – poznańska Starołęka doskonale skomunikowana z centrum miasta

Kolejna inwestycja BPI Real Estate Poland powstaje na Starołęce w Poznaniu. Usytuowanie Panoramiqi w pobliżu skrzyżowania ulic Hetmańskiej i Unii Lubelskiej zapewnia doskonałą komunikację z centrum miasta i dostęp do pełnej infrastruktury handlowo-usługowej. Okolica charakteryzuje się także dobrym zapleczem społeczno-opiekuńczym. W ofercie sprzedaży znajdują się 272 mieszkania od jedno- do czteropokojowych, o powierzchni od 26 do 82 mkw.

Inwestycję Panoramiqa wyróżniają również liczne proekologiczne rozwiązania. Są to m.in. panele fotowoltaiczne, system retencji wody deszczowej w celu ponownego wykorzystania jej do podlewania zieleni oraz infrastruktura do ładowarek samochodów elektrycznych. Dzięki nim klienci belgijskiego dewelopera będą mogli ubiegać się w części banków o kredyt hipoteczny na zakup mieszkania na preferencyjnych warunkach.

Projekt składa się z dwóch budynków o wysokości od 7 do 17 pięter. Na szczycie drugiego, wyższego budynku znajdować się będzie taras widokowy ze spektakularnym widokiem na panoramę Poznania, który dostępny będzie wyłącznie dla mieszkańców. Pomiędzy budynkami zaprojektowano dziedziniec z małą architekturą, zielenią i placem zabaw dla dzieci. W inwestycji powstanie również podziemna hala garażowa, lokal usługowy na parterze budynku oraz naziemne miejsca postojowe dla samochodów.

Inwestycja Panoramiqa realizowana przez BPI Real Estate Poland w Poznaniu
Inwestycja Panoramiqa realizowana przez BPI Real Estate Poland w Poznaniu

Ceny mieszkań w inwestycji Panoramiqa zaczynają się od 9 400 PLN/mkw.

Więcej informacji nt. projektu można znaleźć na stronie: panoramiqa.pl

Bernadovo – prywatny las na malowniczym wzgórzu w Gdyni

Ostatnią w portfolio nowych inwestycji BPI Real Estate Poland jest Bernadovo zlokalizowane przy ul. Wzgórze Bernadowo w dzielnicy Mały Kack w Gdyni.

Projekt autorstwa cenionej pracowni Roark Studio, według którego powstaje eksluzywne osiedle Bernadovo, jest przede wszystkim hołdem złożonym wyjątkowemu sąsiedztwu – Trójmiejskiemu Parkowi Krajobrazowemu. Za koncepcją przenikania się lasu i osiedla stoi jednak coś więcej niż tylko idea. Bernadovo będzie jedną z nielicznych inwestycji mieszkaniowych w Polsce realizowaną według wymogów ekologicznej certyfikacji BREEAM na poziomie Very Good.

Idea przenikania się lasu i budynków stanowi oś całej koncepcji ekskluzywnego osiedla, w ramach którego powstanie 18 kameralnych budynków z 108 apartamentami o podwyższonym standardzie o powierzchni od 43 do 146 mkw z przynależnymi ogródkami, balkonami lub, w przypadku apartamentów położonych na najwyższych piętrach, tarasami o powierzchni nawet do 80 mkw. Maksymalizacja okien, z których rozpościera się bajeczny widok na sąsiedni las, zapach świeżego powietrza oraz dźwięki dzikiej przyrody, które przenikają do wnętrz, to kolejne ważne wyróżniki Bernadova.

Projekt uwzględnia również podziemne hale garażowe z miejscami postojowymi i komórkami lokatorskimi. Z licznych udogodnień dla mieszkańców warto wymienić salę klubową, siłownię, rowerownie, stojaki na rowery przy każdym budynku, a także specjalne punkty do mycia jednośladów lub czworonożnych pupili.

Inwestycja Bernadovo realizowana przez BPI Real Estate Poland w Gdyni
Inwestycja Bernadovo realizowana przez BPI Real Estate Poland w Gdyni

Ceny apartamentów w ofercie BPI Real Estate Poland dla projektu Bernadovo wynoszą średnio 20 000 PLN/ mkw.

Więcej informacji nt. oferty dostępne jest na stronie: bernadovo.pl

Wszystkie 4 inwestycje BPI Real Estate Poland w całości finansowane są ze środków własnych dewelopera. Generalnym wykonawcą projektu jest CFE Polska, firma należąca do tej samej belgijskiej grupy kapitałowej co BPI, co bez wątpienia jest ogromnym atutem, zapewniającym terminowość realizacji każdego z projektów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki
Dodaj ogłoszenie