Nowy magazyn w Swarożynie ma być jaskółką zapowiadającą kolejne inwestycje przy węźle autostrady A1. Do zagospodarowania jest znacznie ponad 100 hektarów.

Gdy w 2008 r. otwierano węzły autostrady w Swarożynie i Stanisławiu władze gminy Tczew po cichu liczyły już ewentualne zyski, które trafią do gminnego budżetu z tytułu podatków od firm inwestujących w tak atrakcyjnych lokalizacjach. Trzeba jednak było czekać aż dekadę, aby pojawiły się tutaj pierwsze przedsięwzięcia.

- Grunty wokół obu węzłów należą do osób prywatnych, dlatego mamy bardzo ograniczone możliwości wpływania na ich zagospodarowanie - tłumaczy Roman Rezmerowski, wójt gminy Tczew. - Ale wychodzimy naprzeciw inwestorom przygotowując plany przestrzenne umożliwiające realizację inwestycji oraz doprowadzając do granic działek niezbędne media.

W Swarożynie, przy skrzyżowaniu A1 z drogą krajową nr 22, w pierwszym kwartale 2019 r. ma być gotowy nowy magazyn firmy 7R S.A. Inwestycja o nazwie 7R Park Tczew będzie projektem magazynowym klasy A o powierzchni blisko 47 m. kw., składającym się z dwóch obiektów. Pierwszy został już wynajęty przez Grupę Dovista z pobliskich Wędków, jednego z liderów branży okiennej w Polsce, a drugi budowany jest w systemie spekulacyjnym. Wraz z budową parku magazynowego ma powstać około 100 nowych miejsc pracy.

- Tczew to bardzo atrakcyjna lokalizacja sprzyjająca sprawnej dystrybucji na rynku lokalnym - uważa Marzena Taube, leasing manager 7R S.A. - Jej dużym atutem jest również dostępność do wykwalifikowanej siły roboczej. Rozpoczęcie współpracy z firmą Dovista i tak duża transakcja najmu to dla nas powód do zadowolenia jak i potwierdzenie słuszności obranej przez nas strategii.

Umowa z Grupą Dovista jest największą podpisaną w tym roku transakcją najmu magazynów w województwie pomorskim. Dovista Polska i spółki Grupy Velux są największym producentem i eksporterem okien w Polsce, a ich poziom obrotów wynosi ponad 1,9 mld zł rocznie.

Co się działo w lipcu na Pomorzu?

POLECAMY NA STREFIE BIZNESU: