Inwentaryzacja dzielona na trzy

  Inwentaryzacja dzielona na trzy

  Katarzyna Szcześniak

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Miasto będzie musiało zapłacić za inwentaryzację mieszkań komunalnych położonych w pobliżu planowanych wieżowców Quattro Towers. Inwestor, spółka HINES, nie zgodził się przekazać miastu za darmo egzemplarza w wynikami inwentaryzacji.
  - Inwestor zaproponował, że pokryje połowę kosztów inwentaryzacji, drugą część podzielą między sobą zarządca nieruchomości Euformat i gmina - informuje Anna Dyksińska z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku. - To około 15 tys. zł, miasto zapłaci proporcjonalnie do wartości swoich mieszkań w tych budynkach.

  Inwestor ma już zgodę miasta na rozpoczęcie inwentaryzacji w mieszkaniach komunalnych. Nie doszedł jeszcze do porozumienia z Euroformatem.
  - Czekamy na konkretne propozycje na piśmie - mówi Katarzyna Szczypińska, prezes Euroformatu. - Na razie słyszałam, że mamy pokryć 50 procent kosztów, czyli ok. 15 tysięcy złotych. Nie mogę proponować mieszkańcom udziału w kosztach, jeśli nie mam konkretnej oferty.

  Wojciech Rumian, szef inwestycji Quattro Towers, zapewnia tymczasem, że rozmowy z Euroformatem na temat uczestnictwa w kosztach inwentaryzacji trwają i że ich przedłużanie się nie spowoduje opóźnienia w rozpoczęciu prac, bo to zależy od zupełnie innych czynników.

  - Trwają ustalenia z Zarządem Dróg i Zieleni dotyczące rozwiązań drogowych - tłumaczy Rumian. - Czekamy na wydanie decyzji przez miasto. Nie będę obiecywał, że budowa zacznie się za miesiąc lub dwa. Zapewniam, że gdy tylko będę więcej wiedział, miał jakieś konkrety, na pewno o nich poinformuję.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo