Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Internetowa Rewolucja dla małego biznesu

Kazimierz Netka
Blisko tysiąc osób zwiedzało stoiska zorganizowane z okazji Dnia Internetowej Rewolucji na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Przybywali tam właściciele firm, by się dowiedzieć, jak założyć stronę internetową, ale też jak wykorzystywać ją do prowadzenia przedsiębiorstwa. Chętnie z możliwościami tymi zapoznawali się studenci, niektórzy natomiast służyli radą biznesmenom. Każdy mógł liczyć na pomoc dużej grupy fachowców, zaangażowanych przez organizatorów imprezy - przedstawicieli firmy Google.

- Aż trudno uwierzyć, że zaledwie około połowa małych i średnich firm w Polsce ma własną stronę internetową - mówił Janusz Moneta, dyrektor ds. marketingu w firmie Google. Pomocą i zachętą do tworzenia własnego źródła informacji o swojej działalności służy właśnie akcja "Internetowa Rewolucja", która trwa już ponad rok. Do tej pory skorzystało z tej okazji około 40 tys. firm w całym kraju. Impreza na Uniwersytecie Gdańskim ma wpłynąć zachęcająco na pomorskie środowisko małego biznesu i ułatwić mu reklamowanie się albo pomóc w zaistnieniu na stałe w sieci internetowej.
Kto przybył na miejsce akcji "Internetowej Rewolucji", natychmiast był przejmowany przez osoby, które służyły mu radą.

- Zajmuję się agencjami, prowadzę ludzi na różnego rodzaju wykłady, informuję o profitach, jakie mogą mieć z zarejestrowania się u nas - mówiła Klaudia Suligowska z Radomia, studentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, współpracująca z Google.

Do niektórych stoisk ustawiały się kolejki.
- Tu jest dobra okazja, by się zareklamować w internecie - powiedziała Alicja Kalinowska z Gdańska, właścicielka firmy mającej już stronę internetową.

- Kto z przedsiębiorców nie zdążył przybyć na Internetową Rewolucję na Uniwersytecie Gdańskim, niech się nie martwi. Może jeszcze korzystać z pomocy Google - zapewniał dyrektor Janusz Moneta. Akcja ta wciąż trwa i można się do niej przyłączyć.

Więcej informacji o akcji "Internetowa Rewolucja" można znaleźć na www.google.pl/rewolucja; http://home.pl/rewolucja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki