Instruktor z MDK w Słupsku aresztowany. Prokuratura podejrzewa go o molestowanie własnego dziecka

Bogumiła Rzeczkowska
Bogumiła Rzeczkowska
Archiwum/zdjęcie ilustracyjne
Na dwa miesiące został aresztowany instruktor z Młodzieżowego Domu Kultury w Słupsku. Prokuratura podejrzewa go o molestowanie sześcioletniego dziecka. Sprawdza jednak, czy takie sytuacje zdarzały się w pracy.

Prokuratura Rejonowa w Słupsku prowadzi postępowanie przeciwko Danielowi K., który pracuje jako instruktor w Młodzieżowym Domu Kultury w Słupsku. Mężczyzna jest podejrzany o molestowanie swojego sześcioletniego dziecka.

- Danielowi K. przedstawiliśmy zarzut doprowadzenia dziecka do poddania się innej czynności seksualnej - mówi Piotr Nierebiński, słupski prokurator rejonowy. - Według naszych ustaleń do czynów dochodziło wielokrotnie od stycznia ubiegłego roku do lipca tego roku. Zebraliśmy silny materiał dowodowy, którym przekonaliśmy sąd na posiedzeniu aresztowym. Daniel K. został tymczasowo aresztowany na dwa miesiące. Jednak ze względu na charakter sprawy nie mogę ujawniać jej szczegółów co do okoliczności złożenia zawiadomienia o przestępstwie, czy funkcjonowania tej rodziny. Daniel K. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień. Został aresztowany 31 października. Dzisiaj natomiast wpłynęło pocztą zażalenie na tymczasowe aresztowanie.

Prokurator Piotr Nierebiński dodaje, że w tej sprawie nie ma śladu, by zachowanie podejrzanego dotyczyło również jego pracy.
- Jednak jak zawsze w takich sytuacjach ten wątek również sprawdzamy - mówi szef słupskiej prokuratury rejonowej.

Danielowi K. grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także: Rozpoczął się proces policjanta oskarżonego o gwałt i molestowanie zatrzymanych kobiet [materiał archiwalny]

Wideo

Materiał oryginalny: Instruktor z MDK w Słupsku aresztowany. Prokuratura podejrzewa go o molestowanie własnego dziecka - Głos Pomorza

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Dodaj ogłoszenie