Inna trasa "100"

  Inna trasa "100"

  Paweł Rydzyński

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  SKM Politechnika - Akademia Medyczna - Szpital Zakaźny. To najbardziej realna trasa przejazdu linii midibusowej 100, o której reaktywowanie walczyliśmy na łamach "Polski. Dziennika Bałtyckiego".
  "Setka" ruszy najprawdopodobniej na początku przyszłego roku. Władze miasta i szefowie Zarządu Transportu Miejskiego doszli do wniosku, że trzeba rozpisać przetarg na nową linię, a nie modyfikować istniejącą. Niemal pewne już jest, że "setka" będzie mieć przystanek początkowy ok. 100 m od wejścia na peron przystanku SKM Politechnika, na równoległej do torów ul. Trubadurów.

  Będzie to wymagało utwardzenia gruntowego fragmentu ul. Trubadurów, ale jak zapewniali przedstawiciele Zarządu Dróg i Zieleni, obecni na próbnym przejeździe midibusu, nie będzie to stanowiło problemu.

  Od Politechniki "setka" pojedzie Hallera i al. Zwycięstwa do Skłodowskiej-Curie i dalej w górę, w kierunku ACK. Planuje się jednak, by midibus nie jechał bezpośrednio do ronda przed ACK, lecz skręcił w ul. Hoene-Wrońskiego, potem w Dębinki i tak dojechał do ronda. Midibus nie będzie wjeżdżał na teren ACK.

  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo