Informatyka, fizyka, a może dietetyka? Uczelnie ruszają z dodatkową rekrutacją

Monika JankowskaZaktualizowano 
Rekrutacja na większości uczelni trwa do połowy września
Rekrutacja na większości uczelni trwa do połowy września
Nie dostałeś się na wymarzony kierunek? Jeszcze nic straconego. Pomorskie uczelnie zapraszają do udziału w dodatkowej rekrutacji na studia.

Politechnika Gdańska ogłasza dodatkowy nabór na takie kierunki studiów inżynierskich jak: konserwacja i degradacja materiałów, zielone technologie i monitoring (w j.angielskim), fizyka techniczna, inżynieria materiałowa, nanote-chnologia czy oceanotechnika. Wszystkie odbywają się w trybie stacjonarnym. Dodatkowa rekrutacja na PG będzie trwać w dniach 7-16 września.

- Mogą brać w niej udział także ci, którzy nie składali dokumentów w naborze podstawowym. Wyniki rekrutacji zostaną opublikowane na indywidualnych kontach kandydatów 21 września - tłumaczy Ewa Lach z biura prasowego uczelni.

Wolne miejsca są jeszcze na Uniwersytecie Gdańskim. Do 9 września możemy składać papiery na filozofię, do 12 września na bezpieczeństwo jądrowe i ochronę radiologiczną, a do 19 września - na międzynarodowe stosunki gospodarcze, specjalność international business. Dodatkowo przedłużono rekrutację na etnofilologię kaszubską - do 13 września.

Swoją kandydaturę można zgłaszać także na Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. - Do 15 września potrwa rekrutacja na turystykę i rekreację, a do 18 września - na terapię zajęciową - informuje Monika Żmudzka-Brodnicka, rzecznik prasowy uczelni.

Rekrutację przedłużono też na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Do 31 sierpnia mogą zgłaszać się ci, którzy chcieliby studiować na kierunku lekarskim, lekarsko-dentystycznym, farmacji czy psychologii zdrowia. Uwaga, są to jednolite studia magisterskie prowadzone w trybie niestacjonarnym. Jeżeli zależy nam na studiach dziennych, to możemy zgłosić się np. na zdrowie publiczne, zdrowie środowiskowe albo dietetykę w j. angielskim - i w tym wypadku nabór trwa do końca sierpnia.

W Akademii Morskiej w Gdyni ciągle szukają chętnych do studiowania w trybie stacjonarnym elektrotechniki oraz elektroniki i telekomunikacji. Obowiązuje kolejność zgłoszeń. Przyjmowanie dokumentów trwa do 16 września.

Do 15 września na kandydatów na studia dzienne czeka Akademia Marynarki Wojennej. Dzień później kończy się rejestracja na studia zaoczne. Wolne miejsca znajdziemy na takich kierunkach jak automatyka i robotyka, informatyka, bezpieczeństwo wewnętrzne, mechatronika czy nawigacja.

Cały czas trwa nabór na Akademii Pomorskiej w Słupsku. - Dotychczas największym zainteresowaniem kandydatów cieszą się pielęgniarstwo, kosmetologia i filologia angielska - mówi Katarzyna Mudryk-Praszczak, rzecznik prasowy uczelni. - Rekrutację na wszystkie kierunki przedłużono do 9 września.

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie