Dziennik Bałtycki

Wiadomości

WINIETA
  Informacja z przeszkodami

  Informacja z przeszkodami

  Rozalia Zając

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Infokioski stoją przed każdym urzędem gminy w powiecie człuchowskim. Miały służyć mieszkańcom, a nie służą właściwie nikomu.
  - Nie możemy pozwolić na pełny dostęp do internetu, bo mieszkańcy mogliby wchodzić na jakieś niewłaściwe strony - tłumaczy informatyk z gminy Rzeczenica Małgorzata Bieńkowska. - Urządzenie umożliwia więc wejście na strony internetowe Urzędu Gminy, Wrót Pomorza oraz strony sejmowe. Na razie jednak infomat jest odłączony z powodu remontu elewacji.

  Podobnie wygląda sytuacja w Przechlewie czy Czarnem. W gminie Człuchów za pomocą infokiosku można by bez problemu surfować w sieci, ale kiosk nie działa, bo ktoś go uszkodził.

  - Szybko usuwamy wszelkie usterki - mówi Grzegorz Kożuchowski, informatyk gminy. - Ale i tak rzadko można spotkać kogoś, kto szuka tam informacji.

  Infokioski zafundowało gminom Starostwo Powiatowe w ramach unijnego projektu w 2006 r. Wydano na nie ponad 1 mln zł. Co dalej?

  - Może faktycznie mieszkańcy mało korzystają z tych urządzeń, bo wygodniej jest usiąść sobie w domu przed komputerem z kawką. Z kolei osoby, które nie mają w domu komputera, będą się bały podejść do takiego urządzenia, stojącego przed urzędem - mówi Zdzisław Rachubiński z Wydziału Gospodarki i Integracji Europejskiej w starostwie. - Ale nie znaczy to, że trzeba zaniechać takich działań, prędzej czy później każdy będzie zmuszony korzystać z komputera. Dlatego odpowiedzieliśmy pozytywnie na propozycję dostawienia kolejnych infomatów, tym razem z informacją turystyczną.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo