Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 01dzień
  • 07godz.
  • 10min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Imprezy plenerowe w długi majowy weekend. Sprawdź, gdzie warto się wybrać [LISTA IMPREZ]

red
Dębnica Kaszubska, scena GOK. Majówka z Gwiazdą 2017 - koncert Cleo
Dębnica Kaszubska, scena GOK. Majówka z Gwiazdą 2017 - koncert Cleo Szymon Starnawski /Polska Press
Zaczynamy długi weekend majowy na Pomorzu! Sprawdźcie, gdzie wybrać się na imprezy plenerowe.

Majówka na Pomorzu. Propozycje na długi weekend [GALERIA]

Spędź majówkę na Pomorzu! Polecamy, gdzie się wybrać w długi weekend [GALERIA]

Imprezy plenerowe na Pomorzu:

29 kwietnia - 1 maja, Malbork. godz. 8-22 - II Malborski Jarmark Staroci i Sztuki Dawnej na wałach von Plauena przy zamku.

29 kwietnia, Malbork. VIII Malborskie Spotkania Akordeonowe, koncert Marcina Wyrostka i orkiestry akordeonowej w zamkowym Karwanie, godz. 19 (bilet - 35 zł).

29 kwietnia, godz. 14.00 - Uroczyste otwarcie obiektu sportowo – rekreacyjnego przy ul. Wojska Polskiego.
W programie: międzyszkolny turniej w piłkę nożną( SP Dzierzgoń, SP Bruk, SP Bągart), pokazy sprzętu strażackiego, symulacje w alko-goglach, pokazy straży granicznej, loteria fantowa, grochówka, dmuchany zamek, oraz wiele innych gier i zabaw dla dzieci.

29 kwietnia, Mikołajki Pomorskie, Piknik motocyklistów
Plac przy parafii pw. św Antoniego
11.00 – Zbiórka
12.00 – Msza św. w kościele parafialnym pw. św. Antoniego
13.00 – Święcenie motocykli
13.30 – Koncert zespołu EUFORIA, poczęstunek, upominki

30 kwietnia, Brodnica Górna koło Kartuz, Złota Góra - Disco Piknik. Start o godz. 16.
Organizatorzy zapowiadają zabawę na scenie przy przebojach muzyki tanecznej. Wystąpią takie gwiazdy jak: Defis, Power Boy, Marcus P. Kordian.

30 kwietnia
. W Centrum Aktywności Lokalnej w Mikoszewie odbędzie się Festyn Rodzinny połączony z wieczorną zabawą taneczną z DJ.

1 maja, Malbork. Godz. 12 - koncert chóru CBS Primary z irlandzkiego Kilkenny i malborskich Balbin, plac przy kasach Muzeum Zamkowego.
Godz. 17, Karwan - koncert Symfonicznej Orkiestry Estradowej Państwowego Uniwersytetu Kultury i Sztuki w Mińsku w ramach Zamkowych Kameraliów i V Festiwalu Kultury Białoruskiej (bilety w cenie 15 i 10 zł do nabycia w kasach muzeum).

1 maja, Dębnica Kaszubska, scena GOK. Majówka z Gwiazdą 2017 - koncert Cleo - godz. 20.
Wstęp wolny. Podczas imprezy, w godz. 18-21 będzie możliwość zarejestrowania się jako potencjalny dawca komórek macierzystych. Zbierane będą także materiały plastyczne dla małych pacjentów oddziału onkologii szpitala w Gdańsku.

1 maja, Rumia, stadion miejski.
Zawody strongman służb mundurowych (o godz. 12 eliminacje, finał o godz. 15). W tym samym czasie odbywać się będzie festyn rodzinny z atrakcjami przygotowany przez służby mundurowe.

W tym samym czasie będzie festyn rodzinny z atrakcjami przygotowany przez służby mundurowe:
godz. 12.30 - konkurs wiedzy o bezpieczeństwie dla dzieci od 5 do 10 lat,
godz. 13.00 - konkurs plastyczny „Służba policjantów oczami dziecka”, godzina 13.30 - konkurs wiedzy dla dzieci od 10 do 15 lat, godz. 14.00 - pokaz przewodnika psa służbowego.

1 maja, Sztum, Zawody wędkarskie, zbiórka na Plaży Miejskiej

1 maja, Stary Targ
9.00 – Stadion Orlik, ul. Sportowa – Turniej piłki nożnej Dzikich Drużyn oraz Najlepszego Strzelca

1 maja, Stary Dzierzgoń
O godz. 17.00 - Gminne Centrum Kulturalno – Biblioteczne - Grzegorz Stasiak z Kabaretem Śląskim. W programie m.in. „Nauka jazdy u Alojza”, Śląska Biesiada

1 maja, Ostrzyce, pole biwakowe „Stolemek” nad Jeziorem Ostrzyckim.
Impreza pod hasłem: „Wiśta Wio”, czyli na kaszubską nutę. Początek o godz. 13. W programie Turniej Woźniców i Hodowców Koni Zimnokrwistych na Kaszubach, korowód zaprzęgów, konkursy sprawnościowe, występy kapeli kaszubskich (przygrywać będzie kapela kaszubska Bufet), degustacja kuchni regionalnej (tylko i wyłącznie). Celem jest zachowanie dziedzictwa kulturowego Kaszub i pokazanie folkloru tego regionu. Imprezę poprowadzi Piotr Szyca.

1-3 maja, Kluki, Muzeum Wsi Słowińskiej, godz. 10-16. Czarne Wesele 2017.
To już jego XXI edycja. Muzeum zaprasza gości do spędzenia kilku niezwykłych godzin wśród wiejskich zagród sprzed stu lat, gdzie toczy się spokojne życie i roznosi się zapach pieczonego chleba. Ale maj na ówczesnej wsi słowińskiej to przede wszystkim pora kopania torfu. Pozyskiwanie torfu było wspólną pracą słowińskiej społeczności wiejskiej. Wszyscy sobie wzajemnie pomagali, a każdy dzień kopania torfu kończyli biesiadą w gospodarstwie, które danego dnia w torf zaopatrywano. Cały dwu-, trzytygodniowy okres kopania torfu, czyli wspólną codzienną pracę i wspólne wieczorne ucztowanie Słowińcy nazywali czarnym weselem.

1-3 maja, Sopot. Będzie aktywnie i sportowo.
Jak co roku, w trakcie majówki w kurorcie, nie zabraknie atrakcji na świeżym powietrzu. W niedzielę, 30 kwietnia, na sopockich błoniach zaplanowano festyn rodzinny z warsztatami z plecenia wianków i robienia latawców, zajęciami z zumby i jogi, grą terenową i kącikiem zabaw. Początek już o godz. 11. W poniedziałek, 1 maja, warto będzie się z kolei pojawić na plaży. Tam od rana trwać będą zawody w siatkówce i rugby. Co ciekawe, zaplanowano także turniej w kapsle i naukę gry w boule. We wtorek, 2 maja, mieszkańców i turystów zachwyci z pewnością imponująca parada katamaranów w okolicach molo, a w środę, 3 maja, będzie można wziąć udział w spacerze śladami sopockich kurhanów. Więcej na www.bart.sopot.pl.

2 maja, Ostrzyce, pole biwakowe „Stolemek” nad Jeziorem Ostrzyckim. Kaszubska Biesiada Kabaretowa „BËLNY WIC”. Start o godz. 20. Można będzie m.in. posłuchać rodzinnego dowcipu i gadek kaszubskich. Imprezę rozpoczyna przemarsz kapel, które wspólnie na scenie wielkiego namiotu witają gości i bawią wraz z kabaretami do godzin rannych. Wystąpią: kabaret Kuńda, kabaret Pùrtcë, kabaret Miglance, Kabaret Manijoce. Prowadzenie: Agnieszka Łukasik i Piotr Szyca.

2 maja
, Dzierzgoń, Wzgórze Zamkowe majówka dla każdego
16.00 – Występy wokalno – taneczne dzieci z Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury
20.00 – Zabawa taneczna z gwiazdą wieczoru – TUHAJ BEJ, oraz DJ UHO i IMAGE.

2 maja, Malbork. Dzień Flagi na ulicy Kościuszki i pobliskim pl. Jagiellończyka.
Godz. 17.30-19 - warsztaty dla dzieci i dorosłych; godz. 18 - przemarsz i koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej Helikon z Kwidzyna z grupy mażoretek Muszkieterki; godz. 19-22 - koncerty plenerowe: Patrycja Jewsienia, Dawid Kwiatkowski.

3 maja, Rumia, stadion miejski. Festyn rozpocznie się o godz. 15 meczem piłki nożnej.
W programie także: sztafeta na hulajnogach i toczeniu piłki przez władze Małego Trójmiasta Kaszubskiego, występy artystyczne zespołów Spinki, Spineczki i Creative Dance oraz koncerty. O godzinie 17 wystąpi Stefano Terrazzino, a o godz. 19 zespół Boys. Wstęp wolny.

3 maja, Sztum, Sztumskie Święto Sportu
9.45 – Uroczysta Msza św. w kościele św. Anny w Sztumie
10.45 – Przemarsz pod Pomnik Rodła
11.00 – Uroczystości rocznicowe:
3 maja to także sztumskie święto sportu
Już XXVII raz 3 maja wystartuje Bieg Solidarności. Tegoroczne spotkanie lekkoatletyczne jest pod nazwą I Festiwal Biegowy. Wszystko za sprawą nowych możliwości, jakie daje zbudowana w zeszłym roku ścieżka wokół jeziora Zajezierskiego. Dzięki nowej infrastrukturze organizator zawodów zaplanował maraton oraz bieg na 10 km. Miejsce na starcie znajdą również dzieci, młodzież, piechurzy Nordic Walking oraz pracownicy Służby Więziennej. Zapraszają Lekkoatletyczny Klub Sportowy Zantyr i Burmistrz Miasta i Gminy Sztum.
10.00 – Pierwszy Maraton Dolnego Powiśla
14.50 – Biegi dla dzieci i młodzieży
15.30 – Rekreacyjny Marsz Nordic Walking
16.00 – XXVII Międzynarodowy Sztumski Bieg Solidarności 3 Maja
16.00 – III Mistrzostwa Polski Służby Więziennej w biegu na 10 km

3 maja, Kartuzy
Gminno-powiatowe uroczystości obchodów 226 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
W programie m.in. godz. 9:15 - Przemarsz Orkiestry Dętej OSP Kartuzy i pocztów sztandarowych Straży Pożarnych z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach pod Urząd Miejski, ul. gen. J. Hallera 1, wymarsz pocztów sztandarowych i delegacji sprzed budynku Urzędu Miejskiego do kościoła p.w. Św. Kazimierza w Kartuzach.
O godz. 9:45 - Uroczysta msza święta, po niej przemarsz pocztów sztandarowych i delegacji pod figurę Matki Boskiej Królowej Korony Polskiej. Po wystąpieniu Burmistrza Kartuz i złożeniu kwiatów przez delegacje nastąpi przejście do parku przy budynku poczty i odsłonięcie tablicy z nazwą „Park 66 Kaszubskiego Pułku Piechoty im. Marszałka Józefa Piłsudskiego”. Oprawę muzyczną zapewnia: Orkiestra OSP Kartuzy.
O godz. 11:30 na Rynku w Kartuzach odbędzie się koncert Orkiestry Dętej OSP w Kartuzach oraz happening CIE w Kartuzach pn. „Konstytucja 3 Maja”. Dodatkowo, tradycyjnie - wspólna grochówka. Po południu. o godz. 13:30 na Stadionie sportowym w Mirachowie rozpoczną się zawody sportowo-pożarnicze Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Kartuz.

3 maja. Art-Majówka w Nowym Dworze Gdańskim czyli rodzinne spotkanie artystyczne z mnóstwem ciekawych atrakcji dla wszystkich mieszkańców. Będą animatorzy, iluzjoniści i instruktorzy. Wystąpi Teatr Barnaby. Będą też bezpłatne pokazy kinowe dla dzieci i dorosłych

TOP 12 pomysłów na majówkę w Gdyni i okolicy [ZDJĘCIA]

Poznaj Pomorze razem z nami. Sprawdź najważniejsze informacje:

Śledźcie z nami, co dzieje się na Pomorzu. Gdzie warto się wybrać, co zobaczyć, jakie nowe atrakcje pojawiły się w pomorskich miejscowościach, ile zapłacimy za wstęp i w jakich godzinach możemy wejść w wybrane miejsce. INFORMACJE TURYSTYCZNE Z POMORZA - sprawdźcie!

Zobacz także:
Andrzej Polan: Jeżeli grillujemy szaszłyki na otwartym ogniu, pamiętajmy, że musimy namoczyć kijki w wodzie, żeby nie zaczęły się palić

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie