Imponujący początek meczu Bałtyku Gdynia ze Świtem Szczecin na niewiele się zdał. Bałtyk prowadził 2:0, ale przegrał ZDJĘCIA

Bałtyk Gdynia po piorunującym początku meczu ze Świtem Szczecin zmarnował szansę na zdobycz punktową Przemysław Świderski
Jak po grudzie idzie w tym sezonie podopiecznym trenera Grzegorza Nicińskiego. W sobotę, 16 października 2021 roku Bałtyk Gdynia po 10 minutach gry na Narodowym Stadionie Rugby prowadził 2:0 ze Świtem Szczecin, a mimo to nie zdołał ugrać ani jednego punktu. Dzień później klub poinformował o zwolnieniu trenera Grzegorza Nicińskiego.

3 Liga: Bałtyk Gdynia - Świt Szczecin 16.10.2021

Biało-niebiescy znakomicie rozpoczęli sobotnie spotkanie ze Świtem Szczecin. Już po kilkudziesięciu sekundach na listę strzelców wpisał się Oskar Sikorski. W 9. minucie na 2:0 z rzutu karnego podwyższył Michał Marczak. Nie od dziś jednak wiadomo, że wynik 2:0 jest w futbolu "niebezpieczny". Bałtyk, który w tym sezonie jest bardzo nierówny roztrwonił tę przewagę w spotkaniu z faworyzowaną drużyną gości. Być może byłoby inaczej, gdyby nie dwie żółte kartki i w efekcie czerwona dla Oskara Bohma, który zszedł z murawy w 22 minucie.

W 13 minucie Adam Nagórski zdobył kontaktową bramkę, a już po przerwie o kolejne gole postarali się Kacper Wojdak oraz Paweł Krawiec i to Świt cieszył się po końcowym gwizdku. Na domiar złego boisko z podejrzeniem złamania kości zatoki opuścić musiał Mikołaj Kośnik.

Wyjściowy skład Bałtyku prezentował się następująco: Leleń - Lengiewicz, Garbacik, Liberacki - Bohm, Kośnik, Skrzecz, Sikorski - Gołuński, Marczak, Gułajski.

Gdyński Bałtyk po 13. kolejkach ma na koncie jedynie 8 punktów i zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli III ligi grupy 2.

W niedzielę, 17 października 2021 roku klub poinformował, że rozstał się z trenerem Grzegorzem Nicińskim. Kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron.

Informacja o nowym trenerze zostanie podana wkrótce. Do środowego meczu w ramach V Rundy Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim drużyna będzie przygotowywać się pod okiem dotychczasowego drugiego trenera Roberta Reiwera.

- podał w oficjalnym komunikacie Bałtyk Gdynia.